Útok v Sýrii byl jen divadlo? Zaorálek něco naznačil, přidal se i Pecina a Foldyna a je z toho rozruch

Praha - Bylo to jen divadlo? Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se domnívá, že útok v Sýrii by se dal shrnout lovy - vlk se nažral a koza zůstala celá. A není jediný, kdo má s krokem USA, Francie a Británie problém.

Přidejte svůj názor 114 komentářů

Lubomír Zaorálek

Podle někdejšího šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka byl spojenecký útok spíše divadlo. „Tomahawky udeřily v Sýrii: vlk se nažral a koza zůstala celá. Donaldu Trumpovi zřejmě generálové rozmluvili pouštět se do něčeho většího a Rusům se zase brnklo předem. Viděli jsme divadelní demonstraci síly bez valného smyslu a dlouhodobějšího plánu. Chudáci obyčejní Syřané!“ nebere si servítky sociální demokrat.

Podobně kritický je i někdejší ministr vnitra Martin Pecina. „Po neprokázaném chemickém útoku následoval rázný zásah spojeneckých sil, který nezpůsobil žádné škody. Vše je jak má být,“ ironicky komentuje dění na facebooku.

Na jeho slova zareagoval i nový místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. „Zaůtočil v den, kdy tam přijeli vyšetřovatelé OSN. Proč asi?“ zajímá ho.

Nadšený z Trumpova rozhodnutí není ani předseda ČSSD Jan Hamáček. „Chem. útok v Dúmá je odsouzeníhodný. Odpovědí ale není ukázka síly bez mandátu RB OSN. Řešení syrského konfliktu se tak bohužel odkládá stejně jako spolupráce mocností na jeho hledání. Očekávám, že @AndrejBabis a @stropnickym vysvětlí nejen ve Sněmovně pozici ČR,“ napsal Hamáček na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (114)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama