Babiš přiznal, proč nezačal jednat s SPD: Jsem už unavený. Podvolil jsem se většině

Praha - Hnutí ANO chce obnovit vyjednávání o vládě s ČSSD, sociální demokraté nabídku zváží. Obnovit rozhovory uložilo vyjednávacímu týmu dnes širší vedení ANO. Sám šéf ANO Andrej Babiš pro návrh také hlasoval, přiznal také, že je ze všeho unavený.

Přidejte svůj názor 97 komentářů

4. celostátní sněm hnutí ANO

„Výbor hnutí ANO ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD,“ oznámil Babiš ve čtvrtek večer na twitteru. Vzhledem k tomu, že mu prezident Miloš Zeman poradil, aby jednal o vládě s SPD a KSČM, mnohé toto rozhodnutí překvapilo.

Babiš přiznal, že někteří členové hnutí s SPD spolupracovat nechtěli. „Už na klubu, než jsem šel za panem prezidentem, část poslanců měla zájem, abychom pokračovali s ČSSD,“ řekl Babiš pro server iDnes.cz. Kvůli rozhodnutí dál vyjednávat se sociálními demokraty se prý na Babiše obracejí nespokojení občané. „Ale já musím samozřejmě respektovat vyjádření klubu,“ uvedl.

On sám prý také hlasoval pro obnovení jednání s ČSSD. „Ve finále jsem se nakonec podvolil většině výboru. Hlasoval jsem pro, zdržel se jeden,“ řekl. Vládu s důvěrou chce do prázdnin. „Musí být, protože myslím, že jsme z toho všichni unaveni,“ přiznává.

Víc než 20 poslanců ANO ale deklaroval, že mají s SPD velký problém. Dokonce tak velký, že by neakceptovali ani to, kdyby poslanci SPD odešli ze sálu a umožnili tak vyslovení důvěry vládě. „Někteří poslanci, pro nás překvapivě, poskytli nějaké rozhovory, o kterých jsme ani nevěděli a pochopili jsme, že klub není připraven na tu variantu, se kterou já jsem jako s jedinou šel do Lán za panem prezidentem,“ dodal Babiš.

Do Lán se tak Babiš po pár dnech podívá znovu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na twitetru uvedl: „Pan prezident přijme na zámku v Lánech v neděli dne 15. dubna 2018 v 15:00 hodin na jeho žádost premiéra Andreje Babiše.“ Mluvčí dodal, že premiér bude prezidenta informovat o podrobnostech aktuálního rozhodnutí hnutí ANO. Ve čtvrtek 19. dubna ve 14:00 pak za Zemanem do Lán přijede i šéf ČSSD Jan Hamáček.

Vstupte do diskuze (97)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama