Podporují imigraci a vytváření globálního světového řádu. Okamura dští urážky na Dienstbiera a Valachovou

Praha - Zástupci SPD dávají jasně najevo, co si myslí o faktu, že se chce hnutí ANO vrátit k vyjednávání se sociálními demokraty. Předseda SPD Tomio Okamura přiznává, že byl rozhodnutím nepříjemně překvapen. A jeho stranický kolega dokonce naznačil, proč k tomuto obratu došlo.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Tomio Okamura na pražské konferenci protiimigračních stran

Poslanec SPD Lubomír Volný „našel“ důvod, proč se ANO vrátilo k jednání se sociálními demokraty. „Myslím, že i mnoho voličů ANO je velmi překvapeno. Mohli mít jednobarevnou vládu premiéra Andreje Babiše a dnes to vypadá, že budou mít vládu s 5 ministry s ČSSD, s tou stranou, proti které volili v posledních volbách. A proč? Protože Brusel?“ uvedl na twitteru politik.

Jeho stranický šéf také kritikou ČSSD nešetří. Zmiňuje i konkrétní politiky. „Důrazně se ohrazuji proti urážkám, které na adresu hnutí SPD a jeho členů vyslovují někteří politici. Vrcholem jsou hrubé urážky exministryně Valachové a exministra Dienstbiera, oba z ČSSD. Jsou zcela bez politického studu. Jde o představitele neomarxistických elitářů, prosazujících pozitivní diskriminaci, podporujících imigraci a vytváření globálního světového řádu,“ nebral si servítky Tomio Okamura.

Jejich působení na ministerstvech prý bylo spojené s obrovským nárůstem vlivu politických neziskových organizací, které podle Okamury „vymývají mozky“ českým dětem v zájmu multikulturalismu. „Exministryně Valachová prosadila koncepci inkluze ve školství, která zásadním způsobem poškozuje a poškodí úroveň českého školství. Tato dáma je také minimálně politicky odpovědná za rozdělení cca 500 milionů korun v rozporu s dotačními pravidly. Je odpovědná za rozvrat financování sportu. Paní exministryni lze jen sdělit, že pokud by měla špetku studu, tak odejde z politiky a mlčí,“ zuří předseda SPD.

Netají se také tím, že ho rozhodnutí šéfa ANO opět jednat s ČSSD neuvěřitelně nemile překvapilo. „Překvapen musí být i pan prezident. Nebudu mluvit za něj, ale včera (ve čtvrtek) jsem s ním seděl téměř dvě hodiny a je to určitě novinka, kterou podle mě také netušil," uvedl Okamura.

Možnou spolupráci ANO s ČSSD nepovažuje Okamura za dobré řešení pro Česko. "Pro ČR je lepší, aby se na vládě podílely strany se silnějším mandátem," řekl. Okamura s tím, že ČSSD nedrží slovo a není schopna garantovat hlasy všech svých poslanců.

„Za tím (rozhodnutím jednat s ČSSD místo SPD) vidím také to, což je zajisté legitimní, že se Andrej Babiš snaží, aby měl co nejslabšího partnera. U ČSSD vidíme, že jsou servilní, nikdy nesplnili, co slíbili. Z hlediska vítěze voleb to může být výhodnější - čím servilnější a slabší partner, tím má jako vítěz voleb větší pole působnosti," dodal šéf SPD.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama