Kreténi. Poslal bych je do první linie. Debilně žvaní, jsem naštvaný, spustil Ondráček

Praha - Otázka možného vojenského střetu v Sýrii trápí i některé české politiky. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka stále ještě existuje možnost mírového řešení problému. Aktivní by podle něj v tomto směru měla být i česká vláda. To komunista Zdeněk Ondráček zvolil mnohem ostřejší rétoriku.

Přidejte svůj názor 83 komentářů

Zdeněk Ondráček

Hamáček na facebooku poznamenal, že se ho řada lidí ptá na aktuální situaci v Sýrii. „Píšete, že máte obavy z vypuknutí vojenského střetu mezi USA a Ruskem. A já vám nechci říkat, že to není možné a že se to určitě obejde bez vojenského konfliktu, jsme přece ve 21. století... Tím bych vám pouze prezentoval svoje přání, nikoliv realitu,“ přiznal šéf ČSSD.

Přesto si je ale podle svých slov jist, že mírová cesta ven z této složité situace existuje. „Je podle mě zapotřebí, aby se zklidnily emoce na obou stranách a dala se skutečná šance diplomacii, která jediná má sílu válce zabránit. Na to určitě není pozdě, jen je potřeba dát diplomatickému řešení prostor. Obecně řečeno, to nejhorší, co se v mezinárodní politice může stát, je začít řinčet a vyhrožovat zbraněmi,“ varuje sociální demokrat.

Přesto ale zdůrazňuje, že to, co se děje v Sýrii, není možné přehlížet. „Tím ale neříkám, že by se měl přehlížet odporný zločin v podobě chemického útoku na civilisty (!), to v žádném případě. To, co se stalo v Dúmá, je s prominutím svinstvo, které se musí vyšetřit a jehož viníci musí být potrestáni. Od toho tu ale máme OPCW (Organizaci pro zákaz chemických zbraní), která musí být aktivní, útok prošetřit a jeho strůjce odhalit,“ má jasno český politik.

V mezinárodním měřítku je ale podle Hamáčka nyní zapotřebí především jednat, ne hrozit zbraněmi. „Naše země určitě není mocnost, jako jsou Spojené státy nebo Rusko, aby mohla významně promlouvat do světové dění. Jsme ale součástí řady významných organizací, jako jsou EU, NATO či OSN, a zde můžeme být slyšet. V tomto směru by měla být diplomaticky aktivní také česká vláda, který má volat po diplomatickém řešení a snažit se zabránit ozbrojenému konfliktu,“ dodal Hamáček.

To poslanec KSČM Zdeněk Ondráček je stručnější a důraznější. „Všechny ty kretény (i členy vlády, poslance, senátory a europoslance), kteří hovoří možné válce bych poslal hned do první linie, aby mohli na poli cti a slávy položit život za NATO nebo alespoň na vlastní kůži poznali o čem tak debilně žvaní! Omlouvám se za slovník, ale už jsem fakt naštvaný,“ přiznal na facebooku.

Vstupte do diskuze (83)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

Maláčová bude ve vládě plus, soudí Babiš. Odmítl nálepku univerzálního…

17.07.2018 19:29 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra…

Zeman jednal se šéfkou Soudcovské unie. Systém výběru soudců drhne

17.07.2018 19:20 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama