V sídlech ministerstva obrany a vnitra zasahovala policie

Praha - V budovách ministerstva obrany a vnitra od rána zasahovala policie. Údajně je to kvůli kontraktům na počítačové programy. Zásah probíhala ve spolupráci Vojenské policie a Národní centrály proti organizovanému zločinu pod dohledem Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze. Obviněn zatím nikdo nebyl.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Ministerstvo vnitra

"Mohu potvrdit, že Vojenská policie provádí některé úkony trestního řízení," řekla Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany. Zásah na ministerstvu vnitra serveru EuroZprávy.cz potvrdila tisková mluvčí ministra vnitra Alžběta Cimová. Informaci o tom, zda zásah stále probíhá, ale k dispozici nemá.

Mluvčí Vojenské policie Jan Šmíd ČTK potvrdil, že zásah se vztahuje k IT veřejným zakázkám z minulých let. Podle serveru Euro.cz, který na policejní zásah upozornil, se policisté zaměřili i na pražské sídlo společnosti Microsoft, jejíž programy ministerstvo vnitra centrálně nakupuje a jednotlivé úřady pak v rámci smlouvy odebírají, co potřebují.

„Po seznámení se s bližšími informacemi mohu konstatovat, že se na Ministerstvu vnitra nejednalo o zásah v plném rozsahu. Policie České republiky provedla běžné úkony trestního řízení,“ uvedl v reakci na zásah policie ministr vnitra Lubomír Metnar.

V rámci případu byly podle VSZ prováděny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků, které se týkají dílčích prostor spadajících pod resort ministerstva obrany, Generální štáb AČR a dále prostor spadajících pod Policejní prezidium ČR.

"Současně probíhají stejné úkony i vůči některým obchodním společnostem a soukromým osobám. Předmětné úkony mají především za cíl zajistit důkazy pro probíhající prověřování," uvedl státní zástupce Miloš Klátik. Zatím není rozhodováno o trestním stíhání konkrétních osob, doplnil.

"Můžeme potvrdit, že v naší pražské kanceláři probíhá vyšetřování. S českými úřady spolupracujeme a v tomto okamžiku nemůžeme poskytnout další informace," řekla serveru manažerka komunikace Microsoft Česko a Slovensko Lenka Čábelová.

Policisté byli i v další firmě poskytující IT služby, společnosti AutoCont. "Pracovníci pražské pobočky dnes poskytli veškerou součinnost Policii České republiky. Ta se na společnost obrátila v souvislosti vyšetřováním zakázky, kterou před dvěma lety získala jiná firma," řekla serveru iDNES.cz mluvčí společnosti Zuzana Červenková.

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama