Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo vážně, tvrdí Kolář

Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o novinářích a médiích, ale také třeba o nedávných demonstracích. Podle manažera a bývalého českého velvyslance v Moskvě a ve Washingtonu Petra Koláře už ale hlavu státu nikdo ani nemůže brát vážně.

Přidejte svůj názor 483 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Zeman v rozhovoru jmenovitě zkritizoval některé novináře i demonstranty. „Chtěl bych konstatovat, že dokud budu prezidentem, nikdy nepřipustím Majdan, barevnou revoluci. Ať demonstranti v ulicích vyjadřují jakékoli názory, vždy se budu řídit větou, kterou Klementu Gottwaldovi řekl, ale bohužel nedotáhnul do konce Edvard Beneš. Nikdy nepřipustím, aby o osudu republiky rozhodovala ulice,“ vzkázal Zeman.

Tvrdí také, že při demonstracích ke zneužívání mladých lidí. „Typickým příkladem je dvanáctiletá holčička, která vyzývala ke svržení Babiše, Zemana a Okamury. To pokládám za obludné zneužívání dětí. Stejně jako pokládám za obludné, že podle Blesku tam, kde jakýsi režisér měsíc po prezidentských volbách vyzýval, aby mě lidi nevolili, se po schodech váleli opilí účastníci naší umělecké obce. Zatímco ve Španělském sále jsem seděl s jinými členy umělecké obce, vypili jsme skleničku vína, dobře jsme si popovídali a šli spát. To je asi ten rozdíl mezi hysteriky pražské kavárny a normálním chodem prezidentské kanceláře,“ rýpnul si do umělců, kteří jej na předávání cen Český lev kritizovali.

Poněkud překvapivě se pustil i do hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Ještě před prezidentskými volbami přitom vystoupil na sněmu tohoto hnutí. Prezident uvedl, že zaznamenal prohlášení Okamury, že nebude podporovat Babišovu vládu, pokud bude založena na spolupráci se sociální demokracií.

„Ale i když jsem až dosud vůči SPD udělal několik gest, tak musím říci, že mě to v poslední době přestává bavit. Víte proč? Protože tato strana hlasovala pro návrh hnutí STAN, aby kancléř prezidenta republiky musel mít nejvyšší prověrku, to znamená prověrku na přísně tajné. Takhle se nechová strana, které jsem poskytl svoje, byť omezené, sympatie. Pan Okamura se tedy nemůže divit, že do doby, než toto stanovisko změní, tyto mé sympatie už nebudou,“ vzkázal Okamurovi Zeman.

Rozhovor upoutal pozornost také někdejšího velvyslance v Rusku a USA Petra Koláře. „Tak jsem si přeci jen přečetl rozhovor s prezidentem Zemanem v dnešní MfD. Nechtělo se mi, ale nedalo mi to. Inu, myslím, že toho zoufalce a nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo vážně,“ posteskl si bývalý diplomat Petr Kolář.

Pro prezidenta má jen slova kritiky. „Chudák. Vlastně to jediné, co mě z celého rozhovoru opravdu potěšilo, je prezidentova fotka... Je mi ho asi líto,“ uvedl s odkazem na fotku, které kolovala na internetu. Zeman na ní vypadá velmi unaveně a sešle, což vyvolalo mezi Čechy bouřlivé diskuze.

Vstupte do diskuze (483)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 17:12 Aktualizováno Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Krčála má v čele MPSV nahradit Maláčová. Zeman bude situaci řešit v sobotu

17.07.2018 17:03 Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi …

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama