Ohromná lidská tragédie. Politici truchlí kvůli výbuchu v Kralupech, soustrast vyjádřil i Kiska

Praha/Kralupy - Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku dnes dopoledne zemřelo šest lidí a další dva utrpěli středně těžká zranění. Záchranáři je přepravili do pražských nemocnic. Dění na místě bedlivě sledují i čeští politici, řada z nich už vyjádřila pozůstalým soustrast.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Radek Vondráček (ANO)

„Pan prezident se zármutkem přijal zprávu o tragédii v Kralupech nad Vltavou. Blízkým obětí výbuchu vyslovuje upřímnou soustrast,“ komentoval tragickou událost mluvčí prezidenta Miloše zemana Jiří Ovčáček.

Dění v Kralupech ze zahraničí sleduje i český premiér v demisi. „Na jednání s generálním tajemníkem NATO v Bruselu právě čtu tragickou zprávu o šesti mrtvých v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Chci vyjádřit hlubokou soustrast pozůstalým,“ uvedl na twitteru Andrej Babiš.

„Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým po obětech tragédie v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Je mi to moc líto,“ vzkázal šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

„Dovolte mi vyjádřit upřímnou soustrast rodinám obětí výbuchu v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Současně přejeme zraněným brzké uzdravení,“ řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

„Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodinám obětí dnešního výbuchu v Kralupech nad Vltavou. Dvěma raněným chci zároveň popřát brzkou rekonvalescenci,“ uvedla na sociálních sítích místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová

„Je mně velice líto dnešního výbuchu v Kralupech. Chci vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech, popřát rychlé uzdravení zraněným a poděkovat záchranným složkám za jejich práci,“ napsala na sociálních sítích ministryně obrany Karla Šlechtová.

„Soucítíme se zraněnými a blízkými obětí tragédie v Kralupech nad Vltavou. Přejeme rodinám obětí hodně síly k překonání toho jediného, co v životě nelze změnit. Přijměte naši upřímnou soustrast.“ uvedlo na twitteru ministerstvo kultury

„Exploze v Kralupech je zejména ohromnou lidskou tragédii, Nesmírně mne to mrzí. Synthos jsem mela možnost před časem navštívit, Dnešní zprávy o celé události mne velmi zasáhly. Upřimnou soustrast všem pozůstalým,“ uvedla europoslankyně hnutí ANO Dita Charanzová.

Také slovenský prezident Andrej Kiska vyjádřil soustrast pozůstalým obětí dnešního výbuchu v areálu v Kralupech. "Jménem občanů Slovenské republiky, jakož i svým jménem, vyjadřuji Vám i pozůstalým obětí upřímnou soustrast a zraněným přeji brzké uzdravení," napsal Kiska v telegramu českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Telegram s podobným textem poslal i nový slovenský premiér Peter Pellegrini premiérovi v demisi Andreji Babišovi. "Dovolte mi, abych Vám jménem vlády Slovenské republiky vyjádřil upřímnou soustrast nad touto mimořádně smutnou a nešťastnou tragédii v průmyslovém objektu, která je svým rozsahem největší za poslední desetiletí," uvedl Pellegrini. Zároveň vyslovil soustrast pozůstalým po obětech výbuchu.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama