S Novičokem je to jinak, než se říká? Komunista Skála přišel do ČT, jenže ho nenechali mluvit. Tak se naštval a vše sepsal

Praha - Místopředseda KSČM pro ideově politickou práci a komunikaci Josef Skála si postěžoval, že ve svém pondělím vystoupení v České televizi nemohl říct vše, co měl na jazyku. Tématem diskuze byly výsledky ruských voleb. Na další téma – nervový plyn Novičok, ale už nedošlo. A tak komunista svůj názor sepsal v komentáři.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Místopředseda ÚV KSČM pro ideově politickou práci a komunikaci Josef Skála v interview pro EuroZprávy.cz (8.9.2017).

„Ústa mne svrbí ještě teď. Už od pondělních Událostí, komentářů k výsledkům ruských voleb. Tématem měla být i chemikálie Novičok, kterou prý Moskva napadla dezertéra své rozvědky v Británii. Na tenhle horor si však moderátor pozval britského ambasadora. Jako by tušil, že mu do něj »hodím vidle« dřív, než zazní, můj duel s poslankyní H. Langšádlovou (TOP 09) uťal dřív, než na slíbené téma mohla přijít řeč,“ postěžoval si Skála.

To, co nestihl říct na ČT, proto sepsal. „Ty 'vidle' jsou víc než frapantní. Potvrdili mi to už tři experti. Na slovo vzatí a každý nezávisle na ostatních. 'Novičok' není produktem, jehož pořízení si žádá bůhvíjak složité, natož utajované know-how. Jde o celou skupinu nervově paralytických látek na bázi organofosfátů. Už před mnoha lety se testovaly i v americkém Fort Detrick a britském Port Down (mimochodem jen kousek od Salisbury, dějiště 'incidentu', kolem nějž běží poslední humbuk). V někdejším SSSR šlo zase o laboratoř v Uzbekistánu, likvidovanou v 90. letech americkou stranou. Stop vedoucích právě tam, odkud zní další rusofobní horor v pořadí, uvádí seriózní zdroje ještě mnohem víc,“ tvrdí místopředseda komunistů.

Pravým „sólokaprem“ je ale podle něj to, nač z televizní obrazovky nedošlo. „Fakt, že 'Novičok' je s to vyrobit i každý jen trochu znalý chemik. A tedy nejenom 'ruští traviči v Salisbury', které tam navíc nikdo neviděl. Na 'fake news' jsou tu jiní 'experti'. V 'Centru proti terorismu a hybridním hrozbám', prosperujícím z našich daní při ministerstvu vnitra. Námětů, jak by mohli být nakonec jednou i užiteční, se nabízí kvanta. Dnes aspoň dva právě na dané téma. Co takhle vyhlásit soutěž pro studenty chemie? S odměnou pro toho, který 'Novičok' pořídí nejdřív i nejlaciněji. Oč víc bude motivovat, tím snáz na ni prý dosáhne i zdatnější středoškolák. Pak by nám, proč je to právě tak, mohla na kamery vysvětlit i hodnotící komise,“ nebral si servítky komunista.

Poukazuje, že to není první takový případ. „Z 'mrtvého studenta Šmída na Národní' se vyklubal živý policajt pod dekou. Pak už seriál 'fake news' nemá konce. V 'chemických travičích' si libuje nutkavě. Od 'zbraní hromadného ničení', »zdůvodňujících« brutální agresi proti Iráku. Po 'Asada vraždícího vlastní civilisty', jenž málem vedl i k americkému útoku na Sýrii. Poslední trapas kolem 'Novička' jim dává ránu z milosti,“ tvrdí komunista.

Podle něj je věc s útokem na agenta Skripala jen provokace. „Vladimira Putina volily víc než tři čtvrtiny Rusů. Spolu s komunistickým kandidátem sklidili skoro devět desetin hlasů. Ti, kdo by v Rusku rádi destabilizaci, vyhořeli jako papír. Theresa Mayová vrávorá nad politickou propastí. A na tom nic nezmění ani fantasmagorie o 'chemických travičích',“ dodává Skála.

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama