Lidé zasypali Němcovou kyticemi za odchod ze Zemanovy inaugurace. Statečný postoj skutečné dámy, pochválil ji Kalousek

Praha – Poslankyně ODS Miroslava Němcová byla první, která se při nedávném inauguračním projevu prezidenta zvedla a odešla z Vladislavského sálu. Její gesto ocenily stovky lidí, kteří jí v úterý před Poslaneckou sněmovnu přinesly květiny. Němcová dojemný moment okomentovala na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Miroslava Němcová

Lidé Němcové přinesli květiny, dostala například obří pugét v barvách trikolory. „Cítím obdiv ke gestu Miroslavy Němcové, kterým dala najevo své stanovisko k (ne)prezidentskému projevu 8. března. A za toto její gesto odvahy bych jí rád poděkoval jako občan a volič, který je rád, že v české politice pomohla zachovat nejen statečnost, ale i důstojnost,” uvedl organizátor akce Tomáš Konečný k události na Facebooku.

Němcová, která při příchodu mezi občany sklidila potlesk, organizátorům poděkovala a byla viditelně dojatá, dokonce zadržovala slzy. Přiznala také, že se jí klepaly ruce. Poznamenala, že ihned po inauguraci dostala stovky e-mailů z celé České republiky. Takovou reakci, jako vyvolal její odchod, prý za celých 20 let, co je v politice, nezažila.

Všem pak ještě poděkovala na sociálních sítích. „Chtěla bych vám ještě jednou touto cestou poděkovat za mimořádné povzbuzení, kterého se mi od vás dostalo v reakci na průběh inaugurace prezidenta České republiky. Dostala jsem obrovské množství e-mailů, sms zpráv, dopisů. Vše vyvrcholilo v první jarní den, kdy jsem se s vámi mohla na Malostranském náměstí v Praze potkat osobně. Poslouchala jsem vás a uvědomovala jsem si, jak na vás dnešní dění v naší zemi působí,“ uvedla s tím, že lidé vedle mluvili i o obavách z budoucnosti.

„Vše, co jsme si stihli říci, mě utvrdilo v tom, že má cenu stát pevně za svým přesvědčením. Do posledních parlamentních voleb jsem šla s heslem, které zdobí jednu základní školu: 'Mysli a jednej'. Teď bych toto heslo rozšířila - pamatuj si, mysli, neboj se a jednej,“ vzkázala lidem.

Přestože by si díky lidem mohla otevřít květinářství, rozhodla se, že si všechny květiny nenechá. „Tři z vašich kytic jsem položila na místa, která nám připomínají všechna ta slova z mého hesla - k památníku Milady Horákové, hrobu Jana Patočky a pomníku obětem komunismu,“ dodala Němcová.

Akci na sociálních sítích ocenil třeba i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Moc hezké gesto za statečný postoj skutečné dámy v politice," napsal na twitteru. 

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama