Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své kolegy z prezidentské volby

Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil, že se bude ucházet o post senátora v Praze 4. Podobně se rozhodli i další kandidáti na prezidenta. Všichni se ucházejí o podporu demokratických stran, chtějí ale kandidovat jako nezávislí. Podle Mirka Topolánka je to ale chyba.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Mirek Topolánek

Drahoš nyní hledá podporu demokratických politických stran. Zároveň se svými spolupracovníky založil spolek Společně pro Česko. S jeho pomocí plánuje nabízet řešení důležitých témat. Spolek podle něj bude apolitický, nebyznysový a otevřený pro lidi, kteří v něm budou chtít pracovat.

Také Marek Hilšer chce na podzim kandidovat do Senátu v obvodu v Praze 2 a 3. Do politické strany vstupovat nehodlá. O voličskou podporu by se proto opět chtěl ucházet jako nezávislý, rád by ale získal podporu některých politických stran. Kampaň by rád Hilšer opět, stejně jako v prezidentské volbě, financoval díky menším dárcům. Příspěvky od politických stran chtít nebude.

Kandidaturu do senátu nevyloučil ani Pavel Fischer. O hlasy by se chtěl ucházet v obvodu Praze 12. Zatím vystupuje jako nezávislý kandidát, ale plánuje jednat i s politickými stranami a ucházet se o jejich podporu

.

Mirek Topolánek, který se se všemi zmíněnými muži utkal v boji o Hrad jim ale posílá jasný vzkaz. „Pane profesore, kandidujte za starosty! Pomozte jim dostat se do Sněmovny, jako oni nezištně pomáhali Vám v prezidentské volbě. Pavle Fischere, opravdu by to nešlo za KDU? Marku, Vy byste v TOPce nenašel spřízněné duše? Nebuďte zbabělci, vyprdněte se na spolky a dělejte politiku!“ apeluje na někdejší prezidentské kandidáty expremiér na twitteru. 

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 16:54 Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních…

17.07.2018 14:53 Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama