K vyřazení čínského léčitelství se vláda asi postaví neutrálně

Praha - Vláda se asi postaví neutrálně k návrhu senátorů, kteří chtějí vyřadit terapeuta čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vláda Andreje Babiše

Vyplývá to z předkládací zprávy k senátní předloze na vládním webu. S návrhem přitom souhlasilo jak ministerstvo školství, tak s určitými výhradami i ministerstvo zdravotnictví. Vláda o předloze rozhodne ve středu.

"Vzhledem k historii i principům, na nichž je tradiční čínská medicína založena, se lze ztotožnit s náhledem, že se jedná spíše o metody léčitelské, než takové, které by bylo možné regulovat jako jedno ze zdravotnických povolání," uvedlo ministerstvo zdravotnictví pod vedením Adama Vojtěcha (ANO). Jeho předchůdce Miloslav Ludvík (ČSSD) přitom toto rozšíření soupisu zdravotnických povolání podporoval. Podle Vojtěchova ministerstva to bylo "předčasné a nedostatečně promyšlené".

Ministerstvo školství svůj nesouhlas opřelo o postoj děkanů lékařských fakult, České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně i České lékařské komory.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 17:12 Aktualizováno Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Krčála má v čele MPSV nahradit Maláčová. Zeman bude situaci řešit v sobotu

17.07.2018 17:03 Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi …

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama