Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech kandidátky Pirátů, o což usiloval. V pátek členská základna brněnské pirátské organizace rozhodla, že lídrem bude brněnský radní Tomáš Koláčný.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Hollan, Matěj

Náměstek brněnského primátora Hollan (Žít Brno) neuspěl v primárních volbách Pirátů na prvních sedm míst kandidátky. Podle Koláčného se bude dál rozhodovat o ostatních pozicích. 

Žít Brno mělo před čtyřmi lety kandidátku s podporou Pirátů, dohromady získali sedm mandátů mezi 55 zastupiteli Brna. Nyní budou mít kandidátku Piráti, a lidé z okolí Žít Brno se na ni mohou hlásit stejně jako ostatní mimostraničtí zájemci.

O post lídra se ucházela i zastupitelka Hana Kašpaříková (za Žít Brno), ale neuspěla. Podporu nezískala stejně jako Hollan ani v primárních volbách na přední místa. Rozhodovala opět členská základna brněnské organizace. Za Žít Brno se do první sedmičky kandidátky dostal pouze uvolněný zastupitel Martin Freund, který má na starosti projekty sociálního začleňování.

Hnutí Žít Brno bude jednat o tom, co dál. Podle Hollana to nebude mít žádný vliv na jejich současnou spolupráci v koalici, nicméně podle něj Piráti ukázali, že nemají zájem o témata jako kultura, doprava nebo územní plánování a pouze okrajově mají zájem o sociální projekty, které má na starosti Freund. Podle Hollana je možností mnoho. Zástupci Žít Brno se mohou ucházet o další místa na kandidátce Pirátů, mohou chtít spolupracovat s někým jiným nebo jít do voleb sami a také kandidovat nemusejí. Hollan to nevyloučil, podle něj lidé z Žít Brno vedli život i před vstupem do politiky. On sám se věnoval například boji proti hazardu a angažoval se o sociální začleňování.

Hollan vzbuzuje emoce celé volební období. Za jeho působení na radnici začaly sociální projekty, které mají za cíl ukončit bezdomovectví v Brně, víc peněz jde i do kultury. Výtky ale vyvolala jeho jízda načerno v MHD, v poslední době sklízel kritiku koaličního hnutí ANO za to, jak vedl oblast dopravy. Od dubna proto tento resort přejde pod správu náměstka Richarda Mrázka (ANO), který se o něj staral už v minulosti.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama