Ministerstvo zemědělství čekají od dubna velké změny

Praha - Ministerstvo zemědělství chystá systemizaci služebních míst. Na postu náměstka by mohl skončit Jiří Šír. Zda bude resort vybírat po změně agend jednotlivých sekcí náměstky ve výběrových řízeních, není zatím jasně.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo zemědělství

Pokud změny vláda schválí, měly by začít platit od dubna. "Systemizace je navržena k 1. dubnu, do té doby je působení pana náměstka Šíra beze změn. O jeho dalším zařazení v rámci úřadu s ním jedná pan ministr (Jiří Milek, za ANO) spolu se státním tajemníkem," uvedl úřad. Šír nyní vede sekci zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství.

Z hlediska efektivity je podle tiskového oddělení účelné spojit agendy Evropské unie s tématy společné zemědělské politiky pod náměstkem Pavlem Sekáčem, který v současnosti řídí sekci pro evropské fondy, výzkum a vzdělávání. "Obdobně agendy zahraničně obchodní spolupráce je účelné spojit s podobně zaměřenými agendami pod gescí náměstkyně Viery Šedivé v Sekci potravinářských výrob - Úřadu pro potraviny," dodal úřad.

V polovině února ministerstvo uvedlo, že do výběrového řízení na post odborného náměstka pro správní sekci a informační technologie na ministerstvu zemědělství se přihlásili tři lidé. Jedním z nich je bývalý náměstek Jiří Jirsa. Jeho funkce zanikla od začátku letošního roku po rozhodnutí menšinové vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) sloučením dvou sekcí. Nový náměstek podle tehdejšího vyjádření ministerstva by měl nastoupit do funkce v březnu až v dubnu.

Ministerstvo od ledna opustili dva náměstci - Jiří Jirsa a Zdeněk Adamec. Oba se do těchto služebních míst dostali za bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Vláda k začátku letošního roku na návrh ministerstva snížila počet sekcí z osmi na sedm, zrušila také dlouhodobě neobsazený post jednoho ze dvou politických náměstků. V úřadu tak zůstává jako politický náměstek Pavel Veselý (ČSSD). Babišova vláda v demisi schvaluje změny v systemizaci služebních míst na jednotlivých resortech prakticky každý měsíc.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 17:12 Aktualizováno Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Krčála má v čele MPSV nahradit Maláčová. Zeman bude situaci řešit v sobotu

17.07.2018 17:03 Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi …

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama