Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk, vy svatouškové

Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů. Za jeho slova jej zkritizoval například šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Klaus si ale z jeho slov ani ze slov dalších kritiků nic nedělá. Dokonce jim poslal vzkaz,

Přidejte svůj názor 157 komentářů

Václav Klaus mladší na pietním aktu u příležitosti 17. listopadu (17. 11. 2016)

Cílem čtvrtečního protestu studentů bylo bránit společenské a ústavní hodnoty. Klaus však upozornil na to, že politika do škol nepatří. „Lidé (klidně gymnazisté) mají bojovat v kampani, podporovat kandidáty, kterým věří (aby porazili ty, jimž nevěří). Nikoli pak protestovat proti výsledkům voleb. Je s podivem, že lidé, kteří se jak čert kříže bojí referenda (třeba o Evropské unii), se pak bezostyšně zaštiťují názorem „lidu“: když naženou na ulici větší či menší dav,“ uvedl poslanec pro Reflex.

Na jeho slova zareagoval například Kalousek. Klausovi mladšímu připomněl, že to byl právě jeho otec, který byl členem první polistopadové vlády svobodného Československa. Poukázal na to, že tato vláda vznikla právě po studentských protestech. „Měl jsem tu čest být u toho a být vděčný těm studentům i té vládě. Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...“ kritizoval poslance ODS Kalousek.

Klaus přiznal, že kvůli slovům o studentské stávce na něj teď řada lidí na sociálních sítích útočí. „Tak ještě jednou: Extrémně mi vadí srovnávání letošních akcí s námi - studenty koncem osmdesátých let.
My jsme demonstrovali za svobodné volby, svobodu slova, svobodu shromažďování. Když jsem demonstroval, najížděly na nás obrněné náklaďáky s radlicemi a člověk si říkal (ve stejné době čínští komunisté zmasakrovali tisíce protestujících studentů), zda jsou taky něčeho takového schopní. Televize a všechna média to hodnotila jako výtržnosti pár feťáků, poskoků ideodiverzních centrál a zkrachovanců. Vždy jste si kladli otázku - vyrazí vás za to ze školy...“ zavzpomínal.

Jenže teď je podle něj situace úplně jiná. „Dneska máme svobodu slova, shromažďování i svobodné volby. Protestující jsou adorování v přímém přenosu většinou hlavních zpravodajských kanálů. Kdyby se nějaký policista na demonstranta křivě podíval - dostane pět let nepodmíněně. Tak si tyhle srovnání a reminiscence s prominutím strčte za klobouk, vy svatouškové,“ drsně setřel kritiky Klaus.

Vstupte do diskuze (157)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama