Soros chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů? Podrývat totalitní režimy, ale dnes už je jiný, zní z Česka

Praha - Maďarský rodák a americký multimiliardář, finančník a filantrop židovského původu George Soros je velmi kontroverzní postavou. Jeho jméno se objevilo v souvislosti s vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka. Podle některých se také pokouší o rozvrat visegrádské skupiny a prosazení přijímání uprchlíků.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Soros, George

Český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor soukromé vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar poukazuje na to, že se George Soros se změnil. „Před třiceti lety stál jednoznačně na straně svobody a aktivně pomáhal podrývat komunistické totalitní režimy. Jeho dnešní smýšlení je výrazně jinde,“ uvedl na sociálních sítích.

„Současné totalitní režimy se sice stále snaží podkopávat, ve Spojených státech nicméně navíc horlivě podporuje levicové křídlo demokratické strany nebo v Izraeli organizace, které mají za cíl delegitimizaci samotné existence židovského státu. Názorově má blízko k té nejprogresivičtější části evropské levice. Souhlasit s ním je tedy skoro nemožné, jeho vliv však není nutné přeceňovat,“ hodnotí postavu kontroverzního mecenáše židovského původu expert.

Pojar také poukazuje na to, že zásadní pro zachování vlastní svobody je naopak nepodceňovat démony tradičního antisemitismu. „A právě útoky vedené ze strany Viktora Orbána a nově i Roberta Fica až nechutně na tradiční antisemitské struny podvědomě vykreslující světové žido-bolševicko-kapitalistické spiknutí hrají. Z toho nikdy nevzešlo a ani nevzejde nic dobrého,“ varuje Pojar.

Opačně to ale vidí předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Ten připomíná, že Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které útočí na vlády zemí, které se migraci brání, včetně Maďarska, Česka a Slovenska.

„Podle maďarského premiéra chce Soros přeměnit Evropu v kontinent migrantů. Co k tomu dodat? Ano, na vyhrocování slovenské vládní krize se dnes už prokazatelně aktivně podílí lidé jak z Bruselu, tak lidé napojení např. na Sorose. Tím prvním je např. prezident Kiska, který měl vloni v New Yorku jednání se Sorosem a to solitérní, bez zástupců ambasády a ministerstva zahraničí. Je jasné, že tam tedy neprojednával nic, co by měla vědět slovenská vláda. A na Slovensku se dnes hraje o hodně - o rozvrat visegrádské skupiny, která je jediný blok v EU, který Bruselu oponuje a nejen v otázce přijímání migrantů,“ varuje Okamura.

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama