Umělci vámi pohrdají a nenávidí vás. Říkají, že jste lůza a nevzdělanci, varuje Ovčáček Čechy

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na sociálních sítích zveřejnil text, ve kterém se tvrdě pustil do umělců. Tvrdí, že parlamentní a prezidentské volby odkryly ve svém důsledku nebezpečný spodní proud v české společnosti.

Přidejte svůj názor 140 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček

Ovčáček tvrdí, že parlamentní a prezidentské volby odkryly ve svém důsledku nebezpečný spodní proud v české společnosti. „Na povrch se horečně dere nenávist vůči všem, kteří dopustili vítězství Andreje Babiše a Miloše Zemana. Z uměleckých kruhů zaznívá pohrdání miliony voličů současného prezidenta. Komentátoři rozdělují lidi na správné občany a nes(vé)právné obyvatele. Mnou si ruce, že za pět let zemře 500 000 voličů Miloše Zemana. “Nevhodní” občané jsou označováni za lůzu a nevzdělance. Stáří je cejchováno za nepokrokové a tudíž bez práva rozhodovat,“ tvrdí Zemanův mluvčí na facebooku.

Ti, kteří mluví o pravdě a svobodě, se podle něj chovají v rozporu se svými slovy. „Nositelé jediné pravdy se zaštiťují listopadem 1989 a jeho ideály. Sami po těchto ideálech dupou a ničí je. Svobodné volby, za které lidé tehdy demonstrovali, znevažují a dehonestují. Proč? Protože nedopadly podle jejich představ. Snaží se nalhávat, že zažíváme reinkarnaci Pražského jara 1968 a Sametové revoluce 1989. Ve skutečnosti jde jen o pokus dát líbivou fasádu prachsprostému boji o moc a koryta v režii donedávna všemocných,“ nešetří kritikou Ovčáček.

Tito lidé podle něj nenávidí miliony občanů České republiky, kteří se ve volbách svobodně rozhodli. „Podle vykladačů jediné pravdy nesprávně a zavrženíhodně. Není překvapivé, že mediální podporu tomuto boji o moc poskytují Česká televize a Bakalovo mediální impérium. Nejde přitom o žádné symboly demokracie. Jsou to mediální pilíře mocenských struktur, které si parcelovaly vliv v zemi v letech 2002 až 2017,“ nebere si servítky mluvčí.

Demokracii podle něj neohrožuje různost názorů ani protesty občanů, kteří vyjadřují nespokojenost s kroky politiků. „To k demokracii bytostně patří. Demokracii ohrožují ti, kteří vytáhli na světlo, z příšeří, kam jedině patří, nenávist. Sžíravou a nesmlouvavou. Nenávist kádrující, soudící a šmahem odsuzující. Na povrch se dostaly síly, které této zemi už přinesly mnohá neštěstí. Ne síly jara 1968 nebo listopadu 1989. V naší zemi začal strašit duch druhé republiky, 50. a 70. let, uvedl s tím, že v té době měli své žně ideologové, kteří se skrývali za vzletná hesla.

„Titulek tohoto mého zamyšlení zní: Oni vás nenávidí. Už totiž nejde jen o nenávist k současnému prezidentovi a premiérovi. Na to jsme na Hradě od politických oponentů zvyklí. Teď jsme dál. Bohužel. Oni nenávidí každého z vás, kdo nejde s nimi. Svoboda a demokracie v České republice tak v jubilejním roce 2018 prochází důležitou zkouškou. A je na každém z nás, zda v souboji s kultem nenávisti obstojí. Držme si palce. Bude to potřeba,“ končí svou úvahu Ovčáček.

Vstupte do diskuze (140)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama