Kvůli ČT to znovu vře? Hloupě lžete. Promluvím si s Vaším ředitelem, udeřil na novinářku Zimola. A pak se zapojil i Kalousek

Praha - Kolem České televize (ČT) je rušno. Prezident Miloš Zeman veřejnoprávní stanici kritizoval ve svém čtvrtečním inauguračním projevu. umělci mu útok vrátili v sobotu při vyhlašování výsledků ankety Český lev. Do kritiky ČT se pustil i sociální demokrat Jiří Zimola. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Přidejte svůj názor 109 komentářů

Česká televize

K politikům, kteří kritizují Českou televizi, se přidal i statutární místopředseda ČSSD Zimola. „ČT má dlouhodobě problémy, které se musí začít řešit systémově. Televize je ještě stále velmi silné a vlivné médium a hranice veřejnoprávnosti je velmi tenká. Pokud se vnitřní problémy ČT nebudou řešit, k ohrožení demokracie nakonec může skutečně dojít, varoval na twitteru.

Na jeho slova ale obratem zareagovala novinářka Darina Vymětalíková z redakci zpravodajství ČT .„Jé a když byl na Lipně OH park, tak to jste se pěkně lísal. Víte, mě už je milejší Ovčáček než vy, protože ten je alespoň konzistentní. Darina Vymětalíková

Zimola si ale posteskl, že je škoda, že si nebyla ochotná sehnat informace. „Spolupráce s ČOH byla bezvadná a žádné lísání s ČT nebylo. Škoda, že hloupě lžete a bez důkazů obviňujete, škodíte tím sobě i instituci, pro kterou pracujete,“ nařkl novinářku politik. „Já jsem si informace sbírala přímo na místě v srpnu 2016, protože jsem z OH parku moderovala ČT studio. A ano, spolupráce byla bezproblémová. Tehdy jsme ještě neměli 'vnitřní problémy', nebo už jo?“ opáčila Vymětalíková.

„Bezva. Akorát jsme tam spolu ani jednou nemluvili a o 'lísání' nemůže být řeč. Nebo mi chcete něco připomenout? Jsem rád, že jsme si to vysvětlili,“ zlobil se Zimola. „Ne, nemluvili, já se snažím s politiky nemluvit. Ale mluvila jsem s ostatními okolo-tehdy ještě panovala s prací ČT spokojenost. A tak se ptám, co se za rok a půl změnilo? A ať tu nemluvíme obecně, pojďme pojmenovat ty 'vnitřní problémy'? Jaké konkrétní vnitřní pr. máte na mysli?“ nenechala se odbýt pracovnice ČT.

Její slova Zimolu zaujala. „Vy se snažíte s politiky 'nemluvit, abyste je pak zpovídala na sociální síti. Zvláštní způsob současné komunikace. Víte, já tuhle hru s Vámi hrát nebudu, rád si o tom promluvím s Vaším panem ředitelem. Hezký víkend!“ ukončil konverzaci sociální demokrat.

Této „výhrůžky“ si všiml i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Milá komunikace s dámou: 'Promluvím si o tom s Vaším panem ředitelem.' Budete chtít kleknout na něj, nebo na paní redaktorku? A vezmete to přes vnitro, přes berňák, nebo přes radu ČT? A co na to pan prezident? Váš útok na ČT je špinavá práce pro Zemanovu a Babišovu vládu,“ pustil se do Zimoly Kalousek.

Vstupte do diskuze (109)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama