Ovčáček promluvil o Zemanově projevu. Pak přidal "usvědčující" fotku Kalouska

Praha - Prezident Miloš Zeman se svou čtvrteční inaugurační řečí postaral po pořádný rozruch. Část poslanců dokonce na protest odešla z Vladislavského sálu. K projevu i tomu, co se dělo po něm, teď okomentoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 110 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Mluvčí Miloše Zemana se vyjádřil ke čtvrtečnímu inauguračnímu projevu prezidenta, při kterém část poslanců odešla se sálu. „‪Přímo volený prezident je odpovědný občanům. Inaugurační projev byl proto určen výhradně občanům! Pak nepřekvapí, že někteří politici mručí,“ uvedl Jiří Ovčáček.

Jedním z těch, kteří zemanovu řeč neposlouchali až do konce, patřil šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Na toho se Ovčáček zaměřil zvlášť. „Vyhlašuji anketu. Pište pod status. Kdo je sympatičtější? Mirek nebo Jirka?“ uvedl mluví Zemana a přidal dvě fotky – na jedné je on sám jako dítě, na druhé Kalousek jako chlapec oblečený v pionýrském stejnokroji.

Někteří vzali anketu vážně a přiklonili se na tu nebo onu stranu. Velká část diskutujících se ale Ovčáčkovi vysmála. „Dnes jistě hledáte nějaký kladný ohlas na prezidentův projev stejně zuřivě jako Peroutkův článek. I Václav Klaus se studem propadal a v Institutu VK nenašli v projevu "jediný silný moment". Náhoda?“ zajímá jednu z diskutujících.

„Koukám, že jste stále nenašel vlastní dno, pane Ovčáčku. Je mi Vás a nás líto,“ přidal se další. „Vám už fakt hrabe. Krásná práce ve stylu Haló novin. Komunistická agitka se ve Vás nezapře, gratulace,“ napsal na facebooku jeden z pobouřených Čechů.

Vstupte do diskuze (110)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama