Zemřel Tomáš Haišman. Na vnitru vedl odbor migrace, kritizoval kvóty

Praha - V úterý ve věku 66 let zemřel někdejší dlouholetý ředitel odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Tomáš Haišman. V poslední době se ostře vyjadřoval o uprchlické vlně do Evropy.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ministerstvo vnitra ČR

Vystudovaný historik a etnograf přišel na vnitro jako odborník na menšiny v prosinci 1992, záhy se začal věnovat cizinecké problematice. V devadesátých letech vytvářel zásady českého přístupu k běžencům. Tehdy řešil především velký příliv uprchlíků z Balkánu, z nějž lidé utíkali před válkou v tehdejší Jugoslávii. Donedávna rozhodoval o osudech žadatelů o azyl v tuzemsku.

Na semináři ve Sněmovně v říjnu 2016 řekl, že do Evropy přicházejí z islámského světa výhradně ekonomičtí imigranti. Veřejně také kritizoval kvóty Evropské unie na přerozdělení migrantů mezi členské státy, které označil za "neomarxistické experimenty".

Loni v létě Haišman z ministerstva vnitra odešel, od podzimu se měl stát diplomatickým zástupcem České republiky v Kosovu. Ze zdravotních důvodů už ale do Prištiny neodjel.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama