Ředitel GIBS chce slyšení před poslanci, rezignovat nehodlá

Praha - Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín požádal o slyšení před sněmovním bezpečnostním výborem. Vystoupit by chtěl také před komisí pro kontrolu inspekce. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve středu řekl, že v Murína nemá důvěru. Zdůvodnil to dokumenty z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Poslanecká sněmovna

Inspekce tento týden uvedla, že Babiš v únoru Murína dvakrát vyzval, aby se vzdal funkce. "(Murín) sdělil, že došlo mezi ním a předsedou vlády k písemné komunikaci, ve které se ke svému jednání vyjádřil s tím, že se žádného protiprávního jednání nedopustil. Ředitel GIBS nebyl nikdy kázeňsky trestán a nebylo s ním ani žádné kázeňské řízení do dnešního dne zahájeno," uvedl dnes na webu zveřejnil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Babiš tvrdí, že z dokumentů olomouckého zastupitelstva vyplývají Murínova pochybení, jež měla být potrestána kázeňsky. Babiš také prohlásil, že toto řízení bylo vyřízeno velice nestandardně. Mitáček k tomu dnes řekl, že tyto dokumenty zná Murín jen zprostředkovaně.

Babiš ve středu tiskové konferenci také nepřímo odkázal na případ Beretta, který se týká úniků informací z vyšetřování, v němž Murín v loňském roce vypovídal jako svědek. V této věci Murín podle svého mluvčího nebyl zbaven mlčenlivosti, a tak se se nemůže nijak bránit. "Pokud dojde ke zbavení mlčenlivosti, tak se vyjádří," dodal Mitáček.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama