Odpudivé, nejhlubší dno. To už může vlézt do kanálu. Kalousek, Jurečka a další se pro EZ pustili do Zemana

ANKETA - Prezident Miloš Zeman jako první hlava státu od Gustava Husáka navštíví sjezd, který bude 21. dubna v Nymburku, kde vystoupí s projevem. Podle šéfa komunistů Vojtěcha Filipa tam případně doporučení dá, pokud ještě vláda v té době nebude známa. Server EuroZprávy.cz oslovil české politiky a zeptal se jich, co si o tomto kroku myslí. A jejich reakce jsou velmi ostré.

Přidejte svůj názor 415 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)

„Je to obzvlášť odpudivý dárek občanům České republiky k 70. výročí komunistického puče. Je to urážka všech vězněných, umučených a popravených. Je to jeho snaha komunisty legitimizovat. U části společnosti se mu to určitě podaří,“ řekl na dotaz serveru EuroZprávy.cz předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Smutné, ale nepřekvapilo mě to, také byl na sjezdu SPD. Inklinuje k extremismu,“ uvedla pro EuroZprávy.cz poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

„No, myslím si o tom to, že bohužel politická kultura, jak jak ji v posledních měsících definuje Miloš Zeman, má blízko k duchu Husákových časů. Pan prezident tím jasně dává najevo, že chce posilovat KSČM ve vnímání české veřejnosti, i když se tato strana jasně veřejně neomluvila a nedistancovala od zvěrstev, která tady 40 let komunistický režim páchal. Netušil jsem, že až tak hluboko prezident ve svém mandátu klesne,“ přiznal pro EuroZprávy.cz lidovecký poslanec Marian Jurečka.

Podobně to vidí i jeho stranický kolega Tomáš Zdechovský. „Když navštívil sjezd SPD, tak už může navštívit i pražskou kanalizační síť. Hlouběji už klesnout nemůže.“ sdělil serveru EuroZprávy.cz europoslanec.

„Prezident pochopitelně chodí tam, kam ho pozvou a kde cítí podporu. Když mohl jmenovat premiérem obviněného ze závažného trestného činu a nyní i potvrzeného konfidenta StB, není to překvapení," vysvětlil pro EuroZprávy.cz předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Musím s politováním konstatovat, že už ani tím mě pan prezident nepřekvapuje. I jeho vystoupení na sjezdu ČSSD bylo pro mě neuvěřitelně sebestředné a nevkusné. Velmi smutné je, že všechny tyto signály přicházejí právě v době, kdy máme upozorňovat na pasti a zločiny komunismu v souvislosti s výročím 70 let od února 48,“ řekl pro EuroZprávy.cz místopředseda ODS Martin Kupka.

„Letos je 60.výročí od tragického února 48. V mém ideálním světě by u této příležitosti šel prezident ČR uctít oběti komunismu k památníku Milady Horákové,mluvil by tam o zločinech komunistického režimu a vybízel k poučení z minulosti. V reálném světě jde Miloš Zeman na sjezd KSČM,“ posteskl si na sociálních sítích předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

„Miloš Zeman legitimizuje komunisty,“ uvedl europoslanec TOP 09 Jaromír Štětina na sociálních sítích. 

„Prezident Zeman navštíví sjezd KSČM a pronese tam projev. Předchozí prezident pronášející projev na sjezdu komunistů se jmenoval Gustav Husák,“ připomněl internetový podnikatel a autor služby Hlídač státu Michal Blaha na twitteru. 

Zemana se naopak zastal předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura. „KSČM je demokraticky zvolená parlamentní strana a je naprosto legitimní, aby prezident, který je prezidentem i voličů KSČM, její sjezd pozdravil," uvedl pro EuroZprávy.cz Okamura. 

S podobně to vidí i další poslanec. "Pan prezident žije v realitě, není zbabělec, aby se choval pokrytecky," řekl pro EuroZprávy.cz sociální demokrat Jaroslav Foldyna

Vstupte do diskuze (415)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama