Problémová soudkyně v Blansku? Pelikán ji dočasně zbavil taláru

Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně zprostil funkce soudkyni blanenského soudu Danu Sedlákovou. Ta opět čelí kárné žalobě pro průtahy a pochybení v rozhodovací činnosti.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Kárnou žalobu podala předsedkyně blanenského soudu a Nejvyšší správní soud (NSS) o ní bude rozhodovat 7. března. Rozhodnutí ministra o dočasném zproštění funkce bylo doručeno 8. února, od 9. února nabylo účinnosti.

"Můžeme potvrdit, že pan ministr k 9. únoru 2018 dočasně zprostil JUDr. Danu Sedlákovou výkonu funkce soudkyně. A to v souvislosti s návrhem na zahájení kárného řízení podaným předsedkyní Okresního soudu v Blansku. Navrhovaným kárným opatřením je právě odvolání z funkce soudkyně," řekl Jakub Říman z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti.

Soudkyně proti rozhodnutí ministra mohla podat námitky, i o těch by případně rozhodoval Nejvyšší správní soud. Sedláková je stále zákonným soudcem v již přidělených věcech, ale každý soudce, nemůže-li vykonávat činnost, má podle rozvrhu práce zastupujícího.

"Zastupující soudce však může dělat jen nezbytné úkony, ale nemůže rozhodovat za paní soudkyni," uvedla mluvčí blanenského soudu Tereza Richterová.

Předsedkyně blanenského soudu podala na Sedlákovou kárnou žalobu pro průtahy ve spisech už v minulosti. V roce 2007 Sedlákové tehdy kárný senát Vrchního soudu v Olomouci snížil za průtahy v řízení v téměř pěti desítkách případů plat na tři měsíce o deset procent.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama