Tohle ještě nezažila. Poslanec pořádně rozhodil moderátorku

Praha – Poslanec občanských demokratů Marek Benda je dlouhodobým kritikem absolutního zákazu kouření v restauracích. Podle něj je zákon příliš militantní. Za úplný nesmysl také považuje fakt, že by rodiče nemohli dát svým vlastním nezletilým dětem alkohol.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Marek Benda /ODS/

Podle předsedy sněmovního ústavněprávního výboru Marka Bendy je přijatý návrh protikuřáckého zákona militantní. Navíc reálná praxe ukázala, že vytlačení kuřáků ven znamená nejškodlivější působení na okolí. Buďto jsou hluční, nebo kouř z cigaret jde do oken, nebo dávají špatný příklad dětem, když vidí na ulici houf kuřáků.

"Náš návrh zákona nebude stát nikoho ani korunu," uvedl Benda v rozhovoru pro DVTV s tím, že ODS navrhuje pouze zmírnění zákona, které by bylo v konečném důsledku dobrovolné a pouze majitel podniku by rozhodl, jestli chce mít ve své restauraci či hospodě kuřárnu o velikosti maximálně 30 % z celkové plochy.

Čím však Benda moderátorku Danielu Drtinovou zaskočil, to bylo téma nalévání alkoholu nezletilým. Poslanec je totiž výhradně proti tomu, aby rodič nemohl dát svému dítěti napít alkoholu. „Považuji to za naprostý nesmysl,“ odpověděl moderátorce. Když se poslance zeptala, zda "leje" do dětí alkohol, tak odpověděl, že považuje za správné, že se děti mají naučit pít se svými rodiči. „Pokládám za normální říct dětem, že alkohol je dobrý služebník, ale zlý pán,“ uvedl.

"Opily se vaše děti?" zeptala se moderátorka. "Samozřejmě že ne. Není dobré, aby se děti opíjely, dokonce jsem proti tomu, aby se opíjeli i dospělí," odpověděl Benda s tím, že je normální, že alkohol patří do života. "Dát si na Silvestra skleničku šampaňského je normální a svým dětem jsem ji dával, i když byly ještě malé," dodal.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama