Ostrý vzkaz Babiše ČT a spol: Nelžete! Budu se soudit celý život

Praha - Premiér České republiky v demisi Andrej Babiš vyzývá média, aby nelhala o jeho spolupráci s komunistickou tajnou policií StB. Tvrdí, že pravda je na jeho straně. Nikdy nic nepodepsal a agentem nebyl. Prohlásil, že se bude soudit celý život.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Andrej Babiš

"Chtěl bych vyzvat Českou televizi, Český rozhlas, média, novináře a politiky, aby nelhali, že nějaký soud rozhodl o tom, že jsem byl agent StB. Nebyl jsem a žádný soud o tom nikdy nerozhodl," uvedl ve videopříspěvku na svém Twitteru premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Reaguje tak na verdikt bratislavského krajského soudu, který odmítl Babišovu stížnost, že byl slovenským Ústavem paměti národa oprávněně veden ve svazcích StB jako agent. 

Připomněl, že v roce 2012 ústav žaloval a vyhrál tři soudy: okresní, krajský a vrchní. Jak ale dodal, dovolání k Ústavnímu soudu mu nevyšlo. Ten verdiktem těsně před českými parlamentními volbami oznámil, že žaloba není podána správně, čímž podle Babiše sud zavedl "totální chaos". "Žádám vás, abyste nepokračovali v těchto lžích, protože pravda je na mé straně. Budu se soudit dál, otázka je, koho teď budeme žalovat," zdůraznil předseda hnutí ANO a dodal: "Budu se soudit celý život."

Podle investigativního novináře a autora knihy Boss Babiš Jaroslava Kmenty však Babišovo video je jen marketingový tah, jak to uhrát na veřejnosti. "Je to jednoduché: Babiš žaloval a nakonec neuspěl. Tzn., že je stále veden v registrech jako agent StB. Tečka," uvedl známý spisovatel a novinář Kmenta na svém twitterovém účtu v reakci na příspěvek premiéra v demisi. 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama