Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná, píše novinář

Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa Petra Robejška. Jeho olympijský komentář měl ale jistý politicko-filozofický přesah. Možná až příliš silný, protože řada lidí jej vůbec nepochopila.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Petr Robejšek (Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons)

Celé Robejškovo vyjádření zní přesně takto: „Olympiáda ukazuje, že sport je poslední mezera v hradbě politické korektnosti, kterou nás exekutoři dobra systematicky obkličují. Zatím se neodvážili zakázat nám hrdost na svoji zemi. Ale jejich cílem je, abychom splynuli v šedivou masu v uniformách nadiktované ctnosti.“. Toto napsal Petr Robejšek na svém Twitteru.

Zakladatel strany Realisté rád akcentuje témata jako národ, národní zájem a často také kritizuje tzv. politickou korektnost, jíž se podle něj zaklínají od reality odtržené „rádoby elity“. Dá se tedy předpokládat, že Robejšek ve svém komentáři s potěšením kvituje jistý nárůst národní hrdosti, který je (minimálně v ČR) vždy spojen například se sportovním úspěchem. Řada známých osobností ale v jeho slovech postrádá smysl.


„Kdo to přečte rychle pozpátku, tomu zemře do roka kanárek.“ poznamenal k jeho slovům historik a spisovatel Jiří Padevět. „Tak tenhle sportovní komentář nic nepřekoná. V rámci objektivity by ČT měla pana Robejška pozvat ke komentování všech olympijských závodů a zápasů.“ říká zase novinář Erik Tabery. „Ten člověk se asi v noci budí hrůzou, že má pod postelí něco korektního.“ reaguje v nadsázce místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

19.06.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale…

Poche má smůlu? ČSSD by ho mohla nahradit Zaorálkem, tvrdí Zimola

19.06.2018 17:17 Praha - Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se domnívá, že by se sociální demokracie měla…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 16:50 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama