Ostrá kritika Halíka! Je to nenávistný totalitář, kritizuje teologa autor hry Kingdom Come: Deliverance. Halík si to však nenechal líbit

Praha - Vývojář počítačových her Daniel Vávra, který v současnosti prorazil s hrou Kingdom Come: Deliverance, se opřel do předsedy Ústavního soudce Pavla Rychetského a teologa Tomáše Halíka. Nelíbí se mu jejich komentování současné politické situace.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Halík, Tomáš

Designérovi a spolumajiteli firmy Warhorse Studios, které nyní přišlo na trh s českou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance, reagoval na nedělní pořad České televize Otázky Václava Moravce, kde se jako hosté postupně vystřídali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a teolog Tomáš Halík. Daniel Vávra poté na své facebookové stránce oba pány nešetřil a tvrdě je za jejich vystoupení ve veřejnoprávní televizi zkritizoval.

"Nejdřív tam předseda Nejvyššího ústavního soudu Rychetský nálepkuje strany, co nemá rád, těmi nejhoršími přívlastky, následně řekne, že referendum je populistická blbost," uvedl v příspěvku Vávra, který reagoval na Rychetského slova, že předseda hnutí SPD Tomio Okamura se neměl stát místopředsedou Poslanecké sněmovny. Podle něj je to reprezentativní funkce státu a Okamura, jehož výroky jsou rasistické a xenofobní, tam nemá co dělat. "To je asi ta nezávislá nestranná justice, když soudce, který má posuzovat dodržování ústavy kecá do toho, co by v ní mělo být a koho nemáme volit," napsal nevybíravě scénárista her.

Daleko peprnější výrazy si však nechal na vystoupení vysokoškolského pedagoga a kněze Tomáše Halíka, který v pořadu prohlásil, že sociální sítě považuje za asociální, protože vytváří bubliny odlišných názorů. Halík také prozradil, že podle něj přímá demokracie ničí právní systém státu. "Jediný, kdo tady šíří nenávist, strach a paniku, je Halík. Ten Halík, který soustavně roky uráží kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí, což je drtivá většina obyvatel této země. Ten Halík, který vypouští podobné soudy typu: "Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země," uvedl na Facebooku Vávra.

Podle vývojáře jde vidět, kdo je nenávistný, nedemokratický totalitář. "Jestli si mám vybrat mezi politickým vězněm Dukou, který nikoho nepomlouvá a pro svoje přesvědčení seděl ve vězení, a nomenklaturním kádrem Halíkem, který se měl za komunistů dobře a který s úsměvem na rtech šíří třídní nenávist, tak mám vcelku jasno," míní Daniel Vávra.

Server EuroZprávy.cz požádal Tomáše Halíka o reakci. Nakonec se k výrokům Vávry vyjádřil. "Sprosté urážky ( "nenávistný, nedemokratický totalitář") a zcela nepodložená tvrzení ("nomenklaturní kádr, který se měl za komunistů dobře a který šíří třídní nenávist"), vypovídají o panu vývojáři, jeho charakteru a zacházení s fakty, nikoliv o mně. On vlastně skvěle dokumentoval a potvrdil mou kritiku "fake news" na asociálních sítích: všechna svá tvrzení totiž čerpá právě z podvržených "alternativních životopisů" a jiných špinavých materiálů, vyrobených za účelem hanobení mé pověsti.

Do protikladu s Dominikem Dukou mne klást nemusí, protože právě s Dominikem jsem léta úzce spolupracoval v podzemní církvi, konkrétně ve skupině kolem Oty Mádra a Josefa Zvěřiny, kde jsem v době, kdy jsem měl zákaz působení ve svém oboru a cestování na Západ a byl neustále šikanován STB (a veden jako nepřítel státu), léta riskoval vězení jako tajně vysvěcený kněz, podílel se na organizovaní bytových přednášek a alternativního vzdělávání, na vydávání samizdatu, spojoval jsem náboženský, kulturní a politický disent a byl hlavním spolupracovníkem kardinála Tomáška - v tvrdé době, kdy se právě pomocí trojice kněží "v ilegalitě" (Zvěřina -Mádr - Halík) stal z opatrného hierearchy jedním z nejvýraznějších symbolů odporu proti totalitě," uvedl teolog Halík.

"Co dělal v té době pan Vávra, co o té době ví, co ví opravdu o mně? Byl někdy jako já celou noc vyslýchán STB a pak vyhozen z práce, když rezolutně odmítl spolupráci (a směl pak jen léčit alkoholiky), když má tak jasno o tom, jak jsme se měli za komunismu dobře? Nikoliv, pan Vávra se o pravdu nezajímá, přečte si jen na neseriózních pramenech lživé údaje a šíří je dál. Ano, přesně o tom byl včerejší pořad v Otázkách V. Moravce a pan Vávra je výmluvným dokladem toho, jak je jedovatý populismus nebezpečí, jak otravuje morální klima společnosti a dělá přesně to, co pan Vávra neprávem připisuje mně " uráží kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí, šíří nenávist". Mají takoví lidé vůbec svědomí, umí se stydět a třeba se omluvit?" napsal pro EuroZprávy.cz vysokoškolský pedagog Tomáš Halík.

Vstupte do diskuze (141)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama