Schwarzenberg se navezl do Roznera. Poté prozradil, proč na něj podal trestní oznámení

Praha - Čestný předseda TOP 09 a neúspěšný uchazeč o Pražský hrad v první přímé volbě prezidenta před pěti lety Karel Schwarzenberg prozradil, proč se rozhodl podat trestní oznámení na člena hnutí SPD Miloslava Roznera. Poslanec se vyjádřil ke koncentračnímu táboru v Letech jako o neexistujícím pseudokoncetráku.

Přidejte svůj názor 278 komentářů

Karel Schwarzenberg

Někdejší ministr zahraničních věcí a současný poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg se rozhodl podat trestní oznámení na Miloslava Roznera (SPD) proto, že k Letům, kde byl romský koncentrační tábor, má citové vazby. V rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že dětství trávil v Orlíku, který, jak sám říká, byl vzdálen od Let pouze přes Les. Když jako malý s otcem projížděl na koni kolem Let, tak jej přepadla strašlivá tíseň. 

Trestní oznámení se rozhodl podat proto, že celý svůj politický život bojoval za lidská práva. "Je pro mě nepřijatelné, abychom měli v politice lidi, kteří se lidským právům vysmívají tím, že popírají holokaust, to je pro mě už opravdu trochu moc," uvedl čestný předseda TOP 09 v rozhovoru s tím, že proti zlu by se mělo bojovat hned v zárodku, a ne až se rozšíří. "Na pana Roznera to podávám proto, že je to nejčerstvější a bylo to nejjasnější," doplnil.

Zároveň však dodává, že v žádném případě nechce zavádět cenzuru výroků, ale jako občan republiky cítí povinnost, aby se takovýmto věcem postavil. Ačkoli se prý na takováto tvrzení vztahuje poslanecká imunita, je to prý na Poslanecké sněmovně, jak bude s podobnými výroky nakládat. "Byly časy, kdy si nikdo takové věci v politice říci netroufal. Za dob třeba prezidenta Václava Havla. Ale nyní si více lidí troufá říkat takové ostudnosti," běduje Karel Schwarzenberg. 

Vstupte do diskuze (278)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama