Aktuální průzkum: Volby by vyhrálo ANO, Piráti posílili a skončili by druzí

Praha - Hnutí ANO a Piráti oproti výsledkům říjnových voleb posílili, mírně naopak oslabila SPD. Na levici se mírné zlepšení objevilo jen u KSČM. Malé strany zůstávají stále těsně kolem pěti procent, ukázal průzkum agentury STEM.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Andrej Babiš s celým týmem. Povolební štáb hnutí ANO

Podle volebního modelu by v únoru ve volbách zvítězilo hnutí ANO, které dostalo 32,5 procenta hlasů. Druzí Piráti by získali 13 procent, ODS 11 procent a SPD 9,5 procenta. Jen půl procento za Okamurovci by skončila KSČM, 7 procent by dostala ČSSD a shodně po pěti lidovci a TOP 09.

Do Sněmovny by se pak nedostali Starostové a nezávisí se čtyřmi procenty, Svobodní (1,5 procenta) ani Zelení (1 procento).

„Malé strany stále zůstávají poblíž hranice 5 procent. Není tak jisté, zda by se do Poslanecké sněmovny dnes dostalo sedm nebo devět stran. Žebříčku preferencí dominuje hnutí ANO a zdá se, že posílilo přes hranici třiceti procent. Na druhé místo se nyní dostali Piráti. Je zřejmé, že jako nováčci nedělají velké chyby a že veřejnost jejich politické jednání akceptuje,“ uvádí agentura STEM.

Zato tradiční levici se příliš nedaří. „Částečně posílila KSČM, zlepšení u ČSSD však nepozorujeme. Solidní pozici na třetím místě zaujímá ODS, je poblíž svého volebního výsledku. SPD neposiluje, ale ani výrazně neztrácí. Motivaci voličů SPD patrně z jedné strany posiluje protest, z druhé strany vyhlídky na významnou roli při formování vlády,“ uvádí agentura.

Při dotazu, zda se dotázaní chtějí zúčastnit poslaneckých voleb, odpovědělo kladně 60%, záporně 21 % a rozhodnuto podle vlastního vyjádření není 19 % dotázaných.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova blamáž, vysokoškoláky do vlády raději nepouštět. Politici glosují…

17.07.2018 17:12 Aktualizováno Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho…

Krčála má v čele MPSV nahradit Maláčová. Zeman bude situaci řešit v sobotu

17.07.2018 17:03 Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi …

Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal…

17.07.2018 15:54 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je…

Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

17.07.2018 15:23 Aktualizováno Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama