Estébák Babiš? Zlatuška vyhrožoval oběšením, Pilný odchodem z ANO. A Topolánek se královsky baví

Praha – Slovenský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu českého premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. ´Tento fakt se stal terčem vtípků celé řady osobností českého politického života.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Ke kauze se vyjádřil například expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Mirek Topolánek. „No není tohle konečně přiznání? "Budeme žalovat až do smrti“ uvedl Babiš Mf Dnes která patří do jeho svěřenského fondu. A co na spolupráci s STB(ákem) říkají ministři @RPelik a @SlechtovaKarla ? Makáme! Jinak to rozvrácení justice, soudů a armády nestihneme...“ rýpnul si do Babiše a jeho ministrů Topolánek.

„Pro Babiše jediné čestné řešení: tvrdil že agentem StB nebyl, dle soudu však evidován oprávněně. Implikace: byl a lhal. Premiérem by být neměl dokud u Evropského soudu pro lidská práva své jméno neočistí. Měl by jako Kaczynski řídit premiéra, ministry ANO z pozadí. Jenže Kaczer je formát," zdůraznil český politik, publicista, politický komentátor Roman Joch. 

Michal Bláha, internetový podnikatel a autor služby Hlídač státu, pak na twitteru připomněl dřívější slova některých členů a poslanců hnutí ANO o situaci, že by se potvrdilo, že byl Andrej Babiš v StB. „Tato možnost je natolik vyloučená, že vám můžu slíbit, že se oběsím, pokud se to prokáže," řekl v prosinci 2013 v Hyde Parku Jiří Zlatuška (poslanec ANO 2013-17).

„Pokud by se objevily důkazy, že pan Babiš spolupracoval s StB, nemohl bych v hnutí zůstat, musel bych odejít. Ukázalo by se totiž, že nám lhal. Ale opravdu si nemyslím, že se to stane," řekl dne 12.11. 2013 Ivan Pilný, zmocněnec pro oblast digitálního vzdělávání na MŠMT.

Bláha připomíná také to, co řekl novinář a do roku 2017 poslanec Martin Komárek.„Babiš je čestný člověk a věřím mu víc než svazkům, které na něj vedla StB," řekl Reflexu.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama