Kauzu "Bureš" řeší i v USA: Babiš prohrál, nezabrání mu to ale, aby zůstal u moci

Praha - Babišovy kauzy ohledně spolupráce s komunistickou Státní bezpečností si dnes díky novému soudnímu rozsudku všimla i zahraniční média. Co o ní média v prvních hodinách po rozsudku píší?

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Deník The New York Times píše, že český premiér prohrál soud ohledně své spolupráce s tajnou policií. V článku pak autoři shrnují celou kauzu. Připomínají, že šlo o spor Babiše se slovenským Ústavem pameti národa. NYT také připomíná, že Babiš byl dle soudu veden v seznamu spolupracovníků oprávněně, a to pod krycím jménem „Bureš“.

List dále dává celou zprávu do kontextu, když píše, že Babiš v čele Hnutí ANO dokázal vyhrál sněmovní volby, minulý měsíc ale jeho vláda nedostala důvěru sněmovny a musela podat demisi.


Také další velké americké médium The Washington Post přineslo informaci o Babišově soudní prohře. O případu obsáhle informuje i světová agentura Reuters. „Soud odmítl žalobu premiéra, který se chtěl očistit z podezření, že spolupracoval s tajnou policií.“ stojí v titulku.

Agentura též píše, že rozsudek je spíše symbolický a že nezabrání Babišovi, aby zůstal u moci a dál se pokoušel formovat vládu. Reuters také přinesla Babišovu citaci, ve které český premiér v demisi prohlásil, že „se bude soudit až do smrti“.   

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hádka kvůli ČT: Redaktoři to spočítali Zemanovi, Jen zneužívá příležitosti…

24.06.2018 07:00 Praha – Prezident Miloš Zeman si veřejně postěžoval, že Česká televize nevysílala jeho happening,…

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama