Mediální přestřelka mezi šéfem zdravotnictví a odvolaným ředitelem FN Ostrava: Nebyla to msta. Stále jsem ředitelem, nic jsem nepodepsal

Praha - Poté, co ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch odvolal z čela Fakultní nemocnice v Ostravě tehdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, se spustila mediální přestřelka, která pokračuje dodnes.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo zdravotnictví

"Jsem stále ve funkci. Nepodepsal jsem totiž žádné odvolání," uvedl pro iDNES.cz bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), který byl 9. února odvolán současným ministrem zdravotnictví v demisi Vojtěchem Adamem z vedení Fakultní nemocnice Ostrava. "Bývalého ředitele Němečka jsem v pátek odvolal. Poslali jsme za ním domů dva lidi, našeho zaměstnance a nezávislého svědka, aby mu osobně doručili písemné odvolání z funkce. V 8.06 byl o situaci ústně informován, podíval se na dokument, ale odmítl jej převzít a podepsat. Podle zákona je ale i tak odvolání právně platné," potvrdil Vojtěch.

Ministr v demisi odvolal Němečka i kvůli tomu, že zaměstnancům za přesčasy nařizoval vybírat si volno, což mu umožňuje zákon. "Otázka je, jestli ta situace byla pozitivní. Já ty informace mám zkrátka jiné," uvedl Vojtěch v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Nějaká politická msta… já ani nevím, za co bych se panu Němečkovi politicky mstil. Není to nic osobního," ujistil šéf resortu zdravotnictví.

Někteří zaměstnanci si však stěžují, že nemocnici prozatím vede řadový lékař Evžen Machytka. "Po náhlém odvolání ředitele se obvykle vyhlašuje výběrové řízení a do nástupu nového člověka řídí organizaci statutární zástupce ředitele, případně jiný z jeho náměstků. Fakultní nemocnice jich má šest, ale ministr dal přednost řadovému lékaři Machytkovi," napsalo iDNES.cz několik lidí pracujících v nemocnici. Ti také upozornili, že Machytka byl téměř rok na nemocenské, kterou ukončil pár dní před svým pověřením vedením nemocnice. Navíc spoluvlastní soukromou firmu SuppMed na dodávky zdravotnického materiálu, ve které je i jednatelem.

"Myslím si, že personální změna není systémová věc, která by měla vliv na chod této země. Udělat dvě personální změny z mého pohledu není nic zásadního. Akceptuji tu kritiku, ale myslím, že jsem se rozhodl správně," vysvětlil ministr v demisi Adam Vojtěch, který odvolal jak ředitele FN Ostrava Svatopluka Němečka, tak ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou, kvůli údajnému napojení na lobbisty. Odvolaný šéf Němeček na svém twitterovém účtu poslal ministrovi Vojtěchovi jasný vzkaz: "Chaos, který vypukl ve FN Ostrava, svědčí o tom, že ministr Vojtěch dostal hračku, kterou nezvládá...," míní.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Slovenský policejní exprezident Gašpar je poradcem Hamáčka

17.08.2018 19:48 Praha - Bývalý slovenský policejní prezident Tibor Gašpar, který kvůli vyšetřování vraždy reportéra…

K volbám do zastupitelstva Prahy se zaregistrovalo 29 uskupení

17.08.2018 19:31 Praha - Magistrát zaregistroval k volbám do zastupitelstva hlavního města 29 kandidátních listin,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama