Je to mediální kampaň! SPD podá trestní oznámení, rozohnil se Okamura

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura prozradil, že jeho politické uskupení trvá na obecném referendu. Podnikatel také zdůraznil, že on a ni celé hnutí nezpochybňuje utrpení lidí v táboru Lety, ale žádá historiky, aby se shodli na jednoznačné verzi.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Tomio Okamura (SPD)

V úterý večer se v pořadu České televize Události, komentáře vyjádřil předseda hnutí SPD Tomio Okamura ke schůzce jeho hnutí s ANO, Piráty, KSČM, kde jednali o parametrech zákona o obecném referendu. Okamura potvrdil, že jednání byla věcná, přesto se poslanecké kluby zmíněných stran a hnutí nedohodli na tom, jestli bude součástí zákona o obecném referendu možnost pro občany hlasovat i o mezinárodních otázkách jako je například setrvání v Evropské unii nebo NATO.

Okamura se však nevyhnul ani otázce jeho kontroverzních výroků o koncentračním táboře v Letech v Písku. V rozhovoru pro DVTV totiž uvedl, že tábor nebyl oplocen a že vězni měli volný pohyb. Později své tvrzení upravil, když řekl, že oplocený nakonec byl, ale v plotu byly velké díry. Na předsedu hnutí SPD podalo trestní oznámení česko-romské sdružení Konexe. V pořadu ČT Okamura vyjádřil přesvědčení, že se mají na této věci nejdříve domluvit historici. Sám je přesvědčený, že nic špatného neřekl. 

"Hnutí SPD naprosto nezpochybňuje objektivní historická fakta o utrpení lidí, které prodělali v pracovním a sběrném táboře Lety v době druhé světové války. Plánovité vyvraždění Židů, Slovanů a tehdy takzvaného cikánského obyvatelstva, bylo součástí zločinných plánů nacistů na takzvané konečné řešení rasové otázky. Jde o nezpochybnitelný fakt," citoval předseda hnutí Okamura tiskovou zprávu. Podle něj jde SPD hlavně o částku 450 miliónů korun za odkoupení prasečí farmy s cílem ji zbourat, asanovat a vybudovat památník obětem. 

Na svém facebookovém profilu se později vyjádřil k mediální kampani, kterou některá média vedou proti hnutí s cílem dostat jej na politický okraj. "V České televizi a některých dalších médiích probíhá intenzivní kampaň proti SPD. Cílem je dostat SPD na politický okraj a zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády. Není náhodou, že tato kampaň nabrala na síle po znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky," uvedl Okamura na sociální síti. "Obvinění SPD z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná. SPD se bude bránit právní cestou a podá trestní oznámení," vysvětlil předseda hnutí SPD. 

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozbroje v pražské ČSSD? Pavlík vpálil Novákovi mrtvé duše, ten si to…

20.08.2018 11:46 Aktualizováno Praha - Komunální volby se blíží a v metropoli je už znát napětí. Půtky zasáhly sociální demokracii…

Bude dusno kvůli uprchlíkům? Zeman i Babiš se setkají s Merkelovou

20.08.2018 10:58 Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba…

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama