Smrt nezná rozdíly. Uctěte památku zahynulých. Pelikán napsal Okamurovi dopis

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) poslal otevřený dopis místopředsedovi Poslanecké sněmovny a předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi, ve kterém jej žádá, aby přestal porovnávat, čí tragédie byla tragičtější.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Robert Pelikán

Robert Pelikán dal na svém Twitteru vědět, že předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi odeslal otevřený dopis, ve kterých reaguje na jeho znepokojivé výroky, které v poslední době v médiích objevily. Šéf resortu spravedlnosti považuje za zbytečné vést polemiku o tom, jaké příspěvky jsou pravdivé, či nikoli. "Nezáleží totiž na tom, zda byl, nebo nebyl tábor v Letech oplocen, případně jak obtížné pro vězně bylo tento plot překonat. Ať tak či onak, Lety jsou místem, kde zbytečně, barbarsky a v hrůzných podmínkách umíraly stovky lidí," napsal ministr v demisi v dopise. 

Reagoval tak i na Okamurova slova, která pronesl v rozhovoru pro DVTV, kde předseda hnutí SPD popisoval tábor jako místo, které nebylo oplocené, tím pádem tam vězni měli volný pohyb, a že tam lidé umírali stářím a na nemoci. Za tato slova podalo česko-romské sdružení Konexe na Okamuru trestní oznámení. 

"Pro další z obětí válečné mašinérie se tábor stal zastávkou před továrnami na smrt, kde je čekalo vyhlazení a kde jim nebylo umožněno své životy dožít," stojí dále v dopise. "Jménem těchto osudů Vás proto důrazně žádám, abyste zanechal poměřování toho, čí tragédie byla tragičtější, přestal soutěžit o to, kdo byl vyhlazován hůř, a připojil se ke společnému uctění památky těch, kteří za války trpěli nebo zahynuli. Smrt totiž nezná rozdíly," uzavřel šéf spravedlnosti.

V úterý odpoledne místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek zareagoval na Okamurova slova tím, že se pokusí na půdě Poslanecké sněmovny zařadit na program schůze konané 27. února případné odvolání Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny. Podporu už dostal od klubu TOP 09. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší zradil ODS? Po slovech o českých vojácích odpálil další…

15.08.2018 08:14 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší dál čeří vody. Poté, co sepsal kritizovaný komentář o…

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

14.08.2018 19:36 Aktualizováno NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968.…

Bakalu předvedou v poutech? Před komisi k OKD nedorazil, má zakročit…

14.08.2018 18:28 Aktualizováno Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi…

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

14.08.2018 18:16 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama