Babišův bývalý spojenec je zděšen: Od těchto lidí chcete podporu?

Praha - Europoslanci Petr Ježek a Pavel Telička sice byli zvoleni za hnutí ANO, ale oba se s Andrejem Babišem kvůli odlišným názorům rozešli. Teď nešetří kritikou nejen vůči hnutí ANO, ale především vůči těm, kteří by s ním mohli jít do vlády.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Tělička, Martin Stropnický, Radim Jančura a Andrej Babiš

SPD čelí velké kritice kvůli výrokům šéfa hnutí Tomia Okamury a poslance Miloslava Roznera o romském koncentračním táboře v Letech u Písku. Okamura tvrdí, že tábor nikdo nehlídal a lidé s v něm většinou mohli volně pohybovat. Kritice čelí i poslanec Miloslav Rozner, který tábor označil za "neexistující pseudokoncentrák".

„Jak může vůbec někdo jednat o jejich podpoře vládě,“ uvedl v souvislosti s výrokem Miloslava Roznera o Letech europoslanec Pavel Telička. Narážel tak na hnutí ANO a na fakt, že Babiš jedná o podpoře s KSČM a právě SPD.

Jeho kolega Petr Ježek pak připomněl, že akce, na kterém ona velice kontroverzní Roznerova poznámka padla, se zúčastnil i Miloš Zeman. „Sjezd, který poctil svou návštěvou prezident republiky,“ uvedl na sociálních sítích europoslanec.

Podobný výrok o Letech přitom před několika dny pronesl i šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Chtěl opět rozeštvat, ale dosáhl opaku. Židovská obec v Praze ukazuje cestu hodnou následování,“ vysmál se Okamurovi Ježek.

V médiích se také objevila zpráva, že Okamura s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem tlačí na Babiše, aby bylo možné v referendu hlasovat také o vystoupení Česka z EU. „Naše členství v EU je právě teď důležitější víc než kdy jindy. A nikoli primárně kvůli jednotnému trhu nebo penězům z eurofondů,“ připomněl Ježek.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší zradil ODS? Po slovech o českých vojácích odpálil další…

15.08.2018 08:14 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší dál čeří vody. Poté, co sepsal kritizovaný komentář o…

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

14.08.2018 19:36 Aktualizováno NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968.…

Bakalu předvedou v poutech? Před komisi k OKD nedorazil, má zakročit…

14.08.2018 18:28 Aktualizováno Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi…

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

14.08.2018 18:16 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama