Zeman brzy sám odejde. Jsem si jistý, že druhé funkční období nedokončí, tvrdí Kubera. A vysvětlil, o co prezidentovi vlastně šlo

Praha - Už před volbami senátor a primátor Teplic za ODS Jaroslav Kubera prohlašoval, že Miloš Zeman druhé funkční období nedokončí. Názor od té doby nezměnil, poukazuje totiž na to, že měl prezident dva velké cíle - a obou dosáhl. A proto může v klidu odejít na odpočinek.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS

Kubera je přesvědčen, že Miloš Zeman z funkce presidenta nakonec odstoupí. Nebude to ale prý kvůli zdravotním důvodům, jak se obecně spekuluje. „Už dosáhl svého, odstranil Sobotku, čímž se pomstil za tu tehdejší nevolbu. Znovu zvítězil a další motivaci už nemá. Může se tedy sám rozhodnout. Když řekne, že je to ze zdravotních důvodů, tak mu to všichni budou - na rozdíl od ostatních politiků - věřit,“ vysvětluje muž, o kterém se také spekulovalo jako o jednom z možných kandidátů na Hrad.

S ohledem na to, že jde o poslední Zemanovo volební období, se podle Kubery bude chtít zapsat do českých dějin jako prezident, který se polepšil. A bude prý smířlivější. „On už ani nebude mít důvod být tak agresivní, byť hned po tom jeho projevu po vítězství, nemusel říkal, že novináři jsou pitomci,“ uvedl v rozhovoru pro DVTV s tím, že podobná slova pak musí obtížně vysvětlovat své vnučce. 

Přesný čas, kdy Zeman skončí, Kubera podle svých slov nezná. Je ale přesvědčen, že se dočkáme předčasných prezidentských voleb a že pět let znovuzvolený prezident ve funkci nezůstane.

Neví prý ani, kdo ho nahradí, říká však, že to nebude nikdo z těch, kteří se Zemanovi letos ve volbách postavili. Naznačil, že by to mohla být žena, ale nejprve je třeba takovou ženu najít. „To byl problém Jiřího Drahoše – prostě nemůže jen tak spadnout z nebe. Tak to v politice nefunguje,“ upozorňuje senátor.

On sám prý nelituje, že nakonec nekandidoval. „Mně se to bohatě vyplatilo. Letos v září se ženou oslavíme zlatou svatbu – 50 let – a rodina a děti mě milují za to, že jsem to neudělal,“ dodal s tím, že jeho manželka si neumí představit, že by se musela vystavovat tak, jak to musely dělat potenciální první dámy.

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší zradil ODS? Po slovech o českých vojácích odpálil další…

15.08.2018 08:14 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší dál čeří vody. Poté, co sepsal kritizovaný komentář o…

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

14.08.2018 19:36 Aktualizováno NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968.…

Bakalu předvedou v poutech? Před komisi k OKD nedorazil, má zakročit…

14.08.2018 18:28 Aktualizováno Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi…

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

14.08.2018 18:16 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama