Je čas říct pravdu! říká o uprchlické krizi europoslanec Niedermayer

Praha - Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) kritizuje projev Andreje Babiše na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky vystupoval premiér v demisi fakticky nepřipraven.

Přidejte svůj názor 270 komentářů

Luděk Niedermayer

"Pokud se nám nepodaří zlomit dnešní toleranci ke lžím a manipulacím od předních politiků, popluje na neklidném moří dnešního světa naše země do těch nejvíce nebezpečných vod," uvádí na svém facebookovém profilu europoslanec Luděk Niedermayer, který byl do Evropského parlamentu zvolený za TOP 09 a STAN, ale nyní je členem strany TOP 09. Mezi největší lež a mystifikaci řadí v naší zemi téma uprchlíků, třebaže tu žádní nejsou.

Ačkoli europoslanec nezpochybňuje problém migrační krize, tak tvrdí, že lží kolem uprchlické krize je u nás až moc. "A začínám mít obavy, že pokud alespoň část populace nepochopí, jak se věci mají, z dnešní "komplikované" situace ve společnosti se nepohneme," je přesvědčený bývalý viceguvernér České národní banky. Neustálým opakováním nepravd a křivd z nejvyšších politických míst totiž podle něj žene naši společnost do kouta, ze kterého se dostaneme jen stěží.

Jako příklad uvádí vystoupení premiéra v demisi Andreje Babiše na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, ve kterém se předseda hnutí ANO podle europoslance opíral o nepravdivé údaje. 

Luděk Niedermayer považuje počty premiéra v demisi Babiše za pozoruhodné. Kvóty se týkaly totiž 160 tisíc a poté 120 tisíc uprchlíků, o jejichž azylu nerozhodovala Evropská unie, nýbrž jednotlivé členské státy. Předseda hnutí ANO na fóru prohlásil, že se jedná o dvě procenta uprchlíků. "Pokud toto jsou 2 % uprchlíků, pak by celkem mělo jít o 6-8 milionů lidí. Což je velmi odlišné od skutečnosti, jak uvádějí data OSN (něco přes 1 milion - dle dat z webu AI)," vysvětluje europoslanec, jenž doplnil, že nepopulární kvóty byly součástí balíčku, jehož schválením bylo dosaženo lepšího zvládnutí migrační krize.  

Vstupte do diskuze (270)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek poslal vzkaz z nemocnice. Topolánek zatím zpucoval ty, kteří si z…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha - Předseda klubu opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek se zotavuje z několikahodinové operace…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

V Česku vznikla nová politická strana. Piráti se vůči ní ostře vymezili

16.08.2018 16:47 Praha - Na ministerstvu vnitra se registrovala Moravská a Slezská pirátská strana. Má oficiální…

Ondráček se vydání nebojí: Kartáček na zuby mám připravený, mohou si pro…

16.08.2018 16:39 Aktualizováno Praha - Poslanecká sněmovna dostala na stůl žádost. aby vydala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama