Volební štáb prezidenta Miloše Zemana (ŽIVĚ) | video: ČTK

Ve štábu se sešly desítky novinářů a také Zemanovi příznivci. Řada z nich má na krku šálu s podobiznou prezidenta, podobně jako to bývá u fanoušků sportovních klubů. Na místě jsou i předseda Strany práv občanů Jan Veleba, umělec František Ringo Čech nebo jeden z prezidentských kandidátů, který v prvním kole neuspěl, Petr Hannig.

"Sypu si popel na hlavu, ale nevím, poprvé v životě nevím, jak to dopadne," řekl Hannig ČTK. Dodal, že by si přál Zemanovo vítězství. Hannig byl jedním ze dvou kandidátů, kteří svým voličům doporučili, aby volili stávajícího prezidenta. Ne všichni ale dali na jeho radu, odhadl. "Mám asi 30.000 příznivců na internetu a je to tam půl napůl," řekl.

V Zemanově štábu se akreditovalo na 200 novinářů z České republiky i zahraničí. Někteří hosté, kteří přišli sledovat výsledky druhého kola prezidentských voleb, se pohybují v areálu hotelu. Například Veleba s Ringo Čechem společně poseděli v jedné z hotelových kaváren a bavili se i s novináři. Ringo Čech ČTK řekl, že na dnešek spal dobře, protože jako fanoušek Slavie je zvyklý se před klíčovými zápasy nestresovat.

– EuroZprávy.cz / ČTK

reklama
reklama