Horáček zvažuje, že se bude dál politicky angažovat. Stejně jako Hilšer volil Drahoše

Roudnice nad Labem (Litoměřicko) – Textař a producent Michal Horáček po neúspěšné prezidentské kandidatuře nevylučuje, že by se dále politicky angažoval, chce ale nejprve počkat na výsledky voleb. Řekl to dnes novinářům v Roudnici nad Labem, kde dnes odvolil.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Volební štáb Michala Horáčka

Do volební místnosti Horáčka doprovodila dcera a dokumentarista, který natáčí snímek o příběhu Horáčkovy prezidentské kampaně. „Byl bych rád, kdyby naše demokracie měla ty demokraty, ty aktivní lidi, kteří tu demokracii provozují. Prosím vás, přijďte volit," řekl ČTK neúspěšný kandidát na prezidenta a vystudovaný sociální antropolog

S kampaní je Horáček spokojený. „Těch posledních čtrnáct dní i ta doba předtím jsou povzbudivé. Byly tu vážné, slušné debaty, korektní, ale k věci. Můžeme být na sebe pyšní. Doufám, že to předznamenává větší politickou kulturu do nadcházejících let," řekl Horáček, který před druhým kolem aktivně podporoval Drahoše.

Přiznal také, že s napětím sledovat, jak volby dopadnou. Nevyloučil, že by se dál politicky angažoval. „Jsme plní emocí a nadějí spojených s touhle volbou, nevím, kdo vyhraje. Uvidíme, nevylučuju úplně, že bych se nějak politicky angažoval. V jakém smyslu, zatím nevím," řekl ČTK.

„Chtěla jsem, aby tatínek byl prezident," řekla skoro sedmiletá Horáčkova dcera. „Nakonec mi to ale ani nevadí, tatínek taky (po prvním kole prezidentských voleb) nebyl ani smutnej," dodala. Do třídy, která se proměnila ve volební místnost, neúspěšného kandidáta na prezidenta doprovodil také dokumentarista Robin Kvapil.

Na konci března by rád zveřejnil dokument, jenž je příběhem prezidentské kampaně Michala Horáčka. Natáčel s ním celý rok a půl až do dneška. „To nejzajímavější vzniklo až po prvním kole. Ta nebývale rychlá podpora od pana Horáčka pro pana Drahoše je taková 'message' toho filmu," řekl Kvapil ČTK. „Pro mě to bylo hezký," řekl Horáček. Zda bude kandidovat za pět let, se prý uvidí podle situace a toho, jak dopadnou volby.

Také další neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer dnes odpoledne odevzdal ve druhém kole voleb hlas Jiřímu Drahošovi. Kandidáta podle svých slov hodlá v sobotu osobně podpořit v jeho štábu. "Sázkové kurzy spíše nahrávaly panu Zemanovi, ale já doufám, že to bude pan Drahoš," řekl. Od tohoto kandidáta si slibuje, že v případě úspěchu "otevře prostor pro slušnou politiku". 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama