Aktivista Patočka bojuje proti vyloučení z ČSSD, jih Moravy prý ovládli Zemanovi lidé

Brno - Aktivista Jakub Patočka se bude vyloučení z ČSSD dál bránit. Brněnští sociální demokraté ho vyloučili loni v listopadu. Jako důvod uvedli, že organizoval referendum o nádraží a bojoval za jeho ponechání v centru, přičemž stanovisko ČSSD je opačné.

Přidejte svůj názor

ČSSD

Odvolání proti rozhodnutí brněnské buňky zamítli delegáti krajské konference. "O dalším vhodném postupu se ještě poradím a rozhodnu se. Mám čas. Není ani v zájmu sociální demokracie, ani české veřejnosti, aby obraz o ČSSD vytvářela mocenská skupina, která ji teď na jižní Moravě ovládla," uvedl Patočka. Rozhodnutí krajské konference považuje za svévolné.

Jihomoravská předsedkyně Naděžda Křemečková uvedla, že problém nebyl Patočkův názor na polohu nádraží, ale to, jak se snaží stranickou organizaci vykreslovat v nepříznivých barvách a kroky, které především brněnskou ČSSD zřetelně poškodily v komunálních volbách 2014 a krajských volbách 2016.

Při rozhodování o dalším postupu Patočka chce brát v potaz to, že je v Brně 50.000 lidí, kteří chtějí nové nádraží v centru. "Velká část z nich jsou přirození voliči sociální demokracie. A musí mít v letošních komunálních volbách koho volit. ČSSD jim ale dává jasně najevo, že o ně nestojí, protože jsou jí bližší zájmy pozemkových spekulantů a stavebních lobby," uvedl Patočka. Naopak Křemečková řekla, že výsledkem dvou neplatných referend byla ztráta důvěry některých občanů v konzistentnost a důvěryhodnost postoje ČSSD k nádraží. 

Jihomoravskou ČSSD Patočka označil za hlasovací mašinerii, protože ji podle něj ji ovládli lidé, kteří chtějí ze strany udělat servisní organizaci Miloše Zemana. "Jsou to titíž, kterým nebylo hanba před pár týdny vyzvat Bohuslava Sobotku ke složení mandátu. Lidé, kteří mají jen mizivé ponětí o elementárních zásadách demokratické politiky a doufají v Zemanovo vítězství. Pokud by jim ČSSD měla skončit v rukou, byl by to její konec," dodal Patočka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama