Zeman otočil? Drahoš ho pořádně zkritizoval

Praha - Současný prezident Miloš Zeman začal podle svého vyzyvatele Jiřího Drahoše vystupovat jako umírněný státník, který slibuje polepšení. Drahoš tak na dnešní tiskové konferenci reagoval na nedělní volební debatu v televizi Nova, které se Zeman zúčastnil.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Jiří Drahoš ve volebním štábu

Debatu Drahoš nepovažuje za nijak zajímavou. Zeman v ní podle něho řekl, co říci chtěl. Na společnou úterní a čtvrteční debatu v TV Prima a v České televizi se Drahoš chystá. Podle něho je problém vybrat z nepřeberného množství Zemanových "veletočů", které z nich budou v duelech relevantní. Drahoš zkritizoval způsob kampaně, které vede Zemanovo okolí. Označil ho za neférový.

Zatímco Drahoš se v posledních dnech soustředil na kontaktní kampaň, Zeman začal na rozdíl od prvního kola vystupovat v televizních debatách. Na jejich počtu se neshodli. Prezident původně nechtěl více než dvě, později přijal nabídku čtyř televizí. Drahoš půjde do dvou duelů.

Dnes novinářům řekl, že nabídl televizím po vzoru například Spojených států, aby komerční televize uspořádaly společnou debatu. Ty na to nepřistoupily. Duel se Zemanem na Primě v úterý večer bude podle Drahoše vzhledem k jeho časovým možnostem první možný.

Současný prezident už v neděli vystoupil na Nově. Drahoš řekl, že celou debatu neviděl, protože jel od voličů z Ostravy. Pustil si jen část. "Nepřišlo mi to jako něco moc zajímavého. Miloš Zeman si řekl, co si říci chtěl. Nevím, koho z nerozhodnutých voličů tím přesvědčil," poznamenal. Dodal, že Zeman "najednou začal vystupovat jako umírněný státník", který slibuje, že se polepší. Pořad označil za Zemanovo "selfpromo". Moderátor debaty podle něj měl před Zemanem velký respekt. Toho, že se natáčení nezúčastnil, nelituje. Kontaktní kampaň podle něj byla důležitější.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší zradil ODS? Po slovech o českých vojácích odpálil další…

15.08.2018 08:14 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší dál čeří vody. Poté, co sepsal kritizovaný komentář o…

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

14.08.2018 19:36 Aktualizováno NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968.…

Bakalu předvedou v poutech? Před komisi k OKD nedorazil, má zakročit…

14.08.2018 18:28 Aktualizováno Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi…

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

14.08.2018 18:16 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama