Zeman si vymýšlel? Komentátoři drsně hodnotí jeho výstup v televizi

Praha - Miloš Zeman absolvoval v neděli večer na TV Nova první debatu před druhým kolem prezidentských voleb. Jelikož se Jiří Drahoš odmítl televizního duelu zúčastnit, tak televize odvysílala hodinový rozhovor se současnou hlavou státu. Politici a komentátoři na sociálních sítích si všimli zejména toho, že mu moderátor Rey Koranteng skoro vůbec neoponoval.

Přidejte svůj názor 291 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Podle komentátorů a některých politiků pronesl Miloš Zeman ve svém vystoupení několik nepřesných výroků. Leckteří komentátoři označují jeho tvrzení za lživá. Na sociální síti Twitter se k projevu prezidenta Zemana vyjádřil například europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, jenž patří mezi, kteří jsou přesvědčení, že si hlava státu během rozhovoru vymýšlela. 

Publicista, komentátor a 1. zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se k tvrzení, že si prezident hraje s fakty, přidává.  

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk si během televizního rozhovoru všiml, že prezident Zeman divákům slíbil, že, pokud by byl opět zvolen, už by se nechoval tak "nafoukaně", jak sám prezidentský kandidát pronesl. 

Přidal se i politický komentátor deníku Právo Alexander Mitrofanov, jenž podotkl, že Zeman neměl v rozhovoru žádnou oponenturu. 

Debatu zaznamenali také Slováci, kteří si všimli, že Miloš Zeman během rozhovoru připomněl, že se za svá slova o Alexandru Dubčekovi omlouvat nebude. Slovenský, zpravodajský internetový server Aktuality.sk tweetem odkázal na článek, který popisuje Zemanovo opětovné kopnutí do Dubčeka.

Slovenské médium naráželo na prohlášení prezidenta České republiky při slavnostním večeru na Pražském hradě, který se konal 9. ledna při příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku České republiky. Při projevu narážel na Alexandra Dubčeka, jenž se po okupaci Československa v roce 1968 podle Zemana "podělal hrůzou".

Podle serveru Demagog.cz, který zkoumal pravdivost jeho výroků během rozhovoru, si vedl prezident Zeman následovně: pravdivých výroků měl jedenáct, kdežto nepravdivých devět. Deset bylo zavádějících a dva se nepodařilo serveru ověřit. V čem měl například prezident Zeman pravdu? Například v tom, když tvrdil, že jeho spolupracovníci kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý nečelí žádnému trestnímu stíhání.

Zavádějící ale byl výrok o prověrce kancléře. Fakticky mít kancléř bezpečnostní prověrku nemusí, avšak pro výkon funkce ji potřebuje, kvůli tajným materiálům, se kterými přichází do styku. Jako nepravda bylo určeno tvrzení, že Švédsko má sedm miliónů obyvatel, protože jich má ve skutečnosti o tři milióny více. Miloš Zeman také prohlásil, že byl zastáncem přijetí eura do řecké finanční krize. To ovšem podle serveru není pravda, protože se naposledy o euru kladně vyjádřil v červnu minulého roku, kdy mluvil o tom, že Česká republika je připravena na euro. Vstupu do eurozóny brání jen mentální bariéra Čechů, kteří se podle něj eura iracionálně bojí.

Vstupte do diskuze (291)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozbroje v pražské ČSSD? Pavlík vpálil Novákovi mrtvé duše, ten si to…

20.08.2018 11:46 Aktualizováno Praha - Komunální volby se blíží a v metropoli je už znát napětí. Půtky zasáhly sociální demokracii…

Bude dusno kvůli uprchlíkům? Zeman i Babiš se setkají s Merkelovou

20.08.2018 10:58 Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba…

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama