Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti falešné zprávě

Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve čtvrtek navštívila domov pro seniory v Přelouči nebo základní školu a knihovnu v Pardubicích. Už dříve prozradila, že jako první dáma by se chtěla věnovat zejména pomoci seniorům. Média informovala především o jednom jejím výroku, který ale podle všeho vůbec nezazněl. Přesto koluje například na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 206 komentářů

Eva Drahošová s manželem na Šumavě

Eva Drahošová se na své cestě podle některých zpráv setkala také se soudcem Nejvyššího správního soudu Miloslavem Veselým, kterému řekla, že Česká televize „jim fandí, ale nesmí to dát najevo“. Její slova citoval s odkazem na Aktuálně.cz server Blesk.cz, na sociálních sítích na tato slova upozornil například také mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Podle textu se Veselý se svými sympatiemi k Drahošovi nijak netajil a Drahošové na setkání popisoval, jak se mu podařilo být ve vysílání České televize s plackou „Můj prezident je Drahoš“ asi pět minut, než si toho televize všimla a zasáhla. Drahošová mu na to odvětila, že „v České televizi nám fandí, ale nesmí to dávat najevo.“

NSS se však později proti informaci médií ohradil. „Soudce uvedeného jména na Nejvyšším správním soudu neexistuje. Soudcem NSS je pouze JUDr. Miloslav Výborný, který se ale žádného takového setkání nezúčastnil," uvedla věci na pravou mítu mluvčí soudu Sylva Dostálová.

Drahoš a Zeman se v ČT utkají tváří v tvář

ČT je jedna ze dvou stanic, na kterých se Drahoš a Zeman utkají tváří v tvář v debatě před druhým kolem. Stávající prezident přitom chtěl duely hned čtyři. Drahoš kývl jen na dva a dodal, že každý by si měl vybrat jednu stanici. A sám si zvolil právě veřejnoprávní médium.

ČT však slova Drahošové odmítla, nic takového prý není pravda. Mluvčí stanice Karolína Blinková pro Blesk uvedla, že televize je denně konfrontována se snahou příznivců obou kandidátů prosazovat do vysílání ve favority – a to formou odznáčků i jiných odkazů na kampaň.

ČT také v případě debaty stanovila pro příznivce obou kandidátů jasná pravidla. „Do reprezentativních prostor Rudolfina budou přizváni také podporovatelé jednotlivých kandidátů. Každý si bude moci přivést 30 příznivců,“ informovala mluvčí. Zároveň vyzvala všechny, aby respektovali nestrannost ČT. 

Česká televize je veřejnoprávní médium, principiálně tak nesmí zastávat politická stanoviska a všem politickým subjektům musí v rámci vyváženosti poskytovat stejný mediální prostor. Určuje to zákon č. 231/2001 o provozování rozhlasového a televizního vysílání a zákonu č. 483/1991 o České televizi. V případě porušení těchto pravidel může čelit pokutě.

I proto ČT věnovala před prvním kolem prostor všem kandidátům na Hrad – a to nejen v diskuzích. Ze zákona má také povinnost odvysílat jejich předvolební klipy. Této možnosti využilo osm z devíti uchazečů o Hrad, výjimkou byl pouze Miloš Zeman.

Vstupte do diskuze (206)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama