Svinstvo! mluví o Horáčkově podpoře Drahoše předseda "Zemanovců"

Praha - Předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba nedokázal během rozhovoru vysvětlit, jestli jeho strana poslala nějaký peněžitý dar na kampaň Miloše Zemana. Současný prezident je totiž stále čestným předsedou strany.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Jan Veleba, předseda senátorského klubu SPO - KSČM a Severočech

V rozhovoru pro DVTV se předseda Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů Zemanovci) Jan Veleba ostře ohradil proti materiální podpoře Michala Horáčka, kterou nabídl v kampani před druhým kolem prezidentských voleb Jiřímu Drahošovi. Podle Veleby není možné, aby tuto podporu rovněž toleroval Úřad pro dohled na financování politických stran a politických hnutí. "Je to materiální podpora a je velmi podivné, že šéf Úřadu pro dohled na financování politických stran a politických hnutí říká, že je to OK. Není to jen podpora, je to svinstvo," uvedl v interview Veleba.  

Řeč přišla i na to, kdo nebo co je ve skutečnosti spolek Přátelé Miloše Zemana, z.s., který přispěl na kampaň prezidentu republiky Zemanovi více jak osmi milióny korun. "To jsou zkrátka spolek přátel Miloše Zemana. I já do něj patřím," odpověděl Veleba na otázku, přičemž dodal, že on ale žádné peníze na kampaň prezidenta neposílal. Podle senátora Veleby oněch osm miliónů zaplatili lidé, kteří sympatizují s Miloše Zemanem.

Veleba však nedokázal odpovědět na otázku, kdo konkrétně se skrývá pod zmíněným spolkem a kdo například vynaložil více jak sedm miliónů korun na zhotovení billboardů se Zemanovou podobiznou, které se zničehonic začaly objevovat po republice. Veleba přiznal, že není odborník na to, aby posoudil, zda je kampaň Miloše Zemana transparentní. "Nevím, kdo to zaplatil. Já se o to nezajímám," opakoval předseda Strany práv občanů.

"Vidím to poprvé," reagoval Veleba na tabulku, kterou prezidentská kancelář zhotovila v rámci co největší transparentnosti kampaně tak, jak požaduje zákon a v níž jsou darované částky, které Miloš Zeman na kampaň obdržel. Na otázku, zda Strana práv občanů zaplatila něco na kampaň Miloše Zemama, se Veleba vyjádřil v tom smyslu, že on sám nic nepodepisoval. "Budeme dělat audit a odevzdávat účetnictví, takže v tuto chvíli vám nemůžu říct žádná čísla z našeho financování. Financování strany máme rozdělené a máme tam místopředsedu pro ekonomiku," uvedl senátor s tím, že si nevzpomíná, jestli by místopředseda pro ekonomiku mohl poslat bez jeho svolení nějaké peníze Miloši Zemanovi. 

Na další otázku však už Jan Veleba neodpověděl, protože se rozhodl, že odejde ze studia. Financování kampaně Miloše Zemana tak stále není objasněno.  

Vstupte do diskuze (73)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší zradil ODS? Po slovech o českých vojácích odpálil další…

15.08.2018 08:14 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší dál čeří vody. Poté, co sepsal kritizovaný komentář o…

Hrátky s rokem 1968? Filipova interpretace čpí účelovostí, ale...

14.08.2018 19:36 Aktualizováno NÁZOR - Předseda komunistů Vojtěch Filip se vyjádřil v pro britský list The Guardian o roku 1968.…

Bakalu předvedou v poutech? Před komisi k OKD nedorazil, má zakročit…

14.08.2018 18:28 Aktualizováno Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi…

Filip slovy o roce 1968 šokoval české politiky, zareagoval Babiš i Hrad

14.08.2018 18:16 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip se postaral svým rozhovorem pro britský list The Guardian o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama