Zeman potvrdil čtyři debaty. Drahoš vyčkává

Praha - Soukromé a veřejnoprávní televize začali oslovovat prezidentské kandidáty, aby jim potvrdili účast v předvolební debatě před druhým kolem prezidentské volby, které začíná v pátek 26. ledna.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

TV Prima

Když Miloš Zeman 10. března minulého roku na tiskové konferenci oznámil svou opětovnou kandidaturu, tak prohlásil, že se nebude účastnit televizních ani rozhlasových debat s protikandidáty. Hlava státu chtěla nechat svůj osud v rukou voličů, kteří měli zhodnotit její pětileté funkční období. Před prvním kolem však Zeman vedl takovou kampaň nekampaň. Do debat se s dalšími osmi uchazeči o Pražský hrad nehrnul, zato každý čtvrtek vystupoval v TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem, který moderuje šéf televize Jaromír Soukup. 

Po výsledcích prvního kola prezidentské volby na Miloš Zeman na tiskové konferenci prohlásil, že se milerád s Jiřím Drahošem v debatách sejde. Zemanova obrácení o 180 stupňů si všiml v rozhovoru pro EuroZprávy.cz i politolog Matěj Trávníček. "To je zásadní změna. Vemte si, že se své strategie držel po celou dobu své kampaně, dokonce předtím říkal, že nebude chodit do debat ani před druhým kolem, a teď najednou takový obrat. Miloš Zeman si je vědom toho, že se něco děje, proto nějakým způsobem reaguje," uvedl v po prvním kole politolog. 

Miloš Zeman však při tiskové konferenci nepřímo naznačil, že Česká televize byla během vysílání pořadu, ve kterém politologové hodnotili průběžné výsledky a kde byly živé vstupy z volebních táborů jednotlivých kandidátů, neobjektivní. Veřejnoprávní televizi popsal jako Televizi Václava Moravce, jenž povolební studio moderoval. Současné hlavě státu se rovněž nelíbila skutečnost, že to ve vysílání ČT vypadalo, jako kdyby nevyhrála ona, ale někdo jiný. Co to přineslo?

"Společný duel prezidentských kandidátu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana připravuje Česká televize na čtvrtek 25. ledna, v předvečer druhého kola prezidentských voleb. Přímým přenosem jej budou od 20 hodin ze studia z Kavčích hor vysílat programy ČT1 a ČT24. Oba kandidáti už svou účast písemně potvrdili. Moderátor ještě není finálně stanoven," uvedla na dotaz pro EuroZprávy.cz tisková mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková.

Václav Moravec totiž na Twitteru uvedl, že nechce být "hromosvodem kritiky", proto se rozhodl, že nebude předvolební debatu moderovat. Favoritem je rozhlasový moderátor Jan Pokorný, jenž moderoval už řadu televizních pořadů. 

První prezidentské debaty před druhým kolem by se diváci mohli dočkat na obrazovkách TV Nova. "TV Nova odvysílá předvolební prezidentskou debatu v neděli 21. ledna od 20:00. Pozváni byli oba kandidáti na post prezidenta ČR Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme," napsala EuroZprávám.cz tisková mluvčí televize Jana Ondrejechová.

O den později plánuje TV Barrandov odvysílat debatu ve večerních hodinách. Zeman nabídku na účast rovněž přijal. V úterý je na řadě TV Prima, jež chce debatu vysílat z Hudebního divadla Karlín, které pojme přes devět set diváků, od 20:15. Má jít o mimořádný duel se zkouškou znalostí. "Kancelář prezidenta republiky účast Miloše Zemana v pondělí oficiálně potvrdila. V pondělí 16:32 jsme odeslali poslední email s žádostí o definitivní potvrzení účasti Jiřího Drahoše jeho volebnímu týmu, do této chvíle jsme nedodrželi odpověď," uvedl pro EuroZprávy.cz Adam Halmoši, za televizi Prima-

Profesor Jiří Drahoš už dopředu deklaroval, že se chce zúčastnit z důvodu časové vytíženosti během kampaně pouze dvou debat. Svou účast zatím oficiálně potvrdil pouze České televizi, kdežto jeho soupeř Miloš Zeman už potvrdil účast ve všech čtyřech televizních debatách. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama