Zeman je na tom zle. Původně inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu, varuje Schwarzenberg

Praha - Miloš Zeman je oslabený. Původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka lidé stojící v pozadí zneužili, říká o spolupracovnicích Miloše Zemana Jeho někdejší soupeř ve druhém kole prezidentských voleb Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 148 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

„Přátelé, stojíme teď před druhým kolem prezidentských voleb. Na jedné straně stojí stávající prezident Miloš Zeman, který je bohužel oslaben pokračujícími nemocemi a dostává se stále více pod vliv svého nejbližšího a nedůvěryhodného okolí,“ varuje Schwarzenberg.

Právě Zemanovo okolí podle něj může za to, kam Česká republika kráčí. „Tito pánové původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu a tlačí naši zem víc a víc na východ. Mnohým stárnoucím lidem se stává, hlavně když jsou nemocní, že se dostanou pod vliv svého okolí a není to poprvé v dějinách,“ píše na sociálních sítích čestný předseda TOP 09.

Lidé ale podle něj mají možnost tento smutný stav změnit. „Kandidátem je profesor Drahoš, velice vážený dlouholetý a respektovaný předseda Akademie věd. Byl by důstojným prezidentem a naší zemi by skvěle zastupoval v zahraničí. Má patřičné vzdělání, umí jazyky a má vychování. Mohu ho jenom vřele doporučit,“ podpořil vědce Schwarzenberg.

Česká republika si podle něj zaslouží zdravého prezidenta, prezidenta v plné síle a prezidenta, který není pod vlivem dosti podezřelých osob v jeho okolí. „Máme tedy před sebou volbu, jestli budeme sebevědomá země a budeme směřovat na západ, nebo se opět budeme ohýbat a skončíme na východě. To je pro osud naší země rozhodující,“ dodává politik.

Podobně se po prvním kole vyjádřil také šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nevypadá to špatně. Pokud Fischerovi, Horáčkovi a Hilšerovi voliči přijdou na druhé kolo, bude moci Miloš Zeman odejít na zasloužený odpočinek. Bude to prospěšné jak pro něj, tak pro naši zemi,“ napsal na facebooku.

Vstupte do diskuze (148)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama