Zeman chce zakrýt svou zchátralost, míní publicista

Praha - Publicista a polyhistor Bohumil Sláma opět nešetřil na Miloše Zemana kritikou. Tentokrát se pokusil analyzovat jeho povolební výroky, ve kterých dal najevo, že Česká televize není objektivní nebo že se cítí stále mladý.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Miloš Zeman volí v prezidentských volbách

Původně klinický psycholog Bohumil Sláma na svém blogu popsal, kterak vnímá Zemanovu řeč po oznámení výsledků prvního kola prezidentské volby. Všiml si, že nejdříve samozřejmě poděkoval manželce a svým podporovatelům, ale vůbec nepoděkoval ostatním voličům, kteří se voleb zúčastnili. "Je to sice maličkost, avšak pro jeho egocentrismus příznačná," míní publicista.

Dále poznamenal, že Miloš Zeman označil Českou televizi za televizi Václava Moravce, čímž zpochybnil její objektivitu. Prezident totiž prohlásil, že to vypadalo, jako kdyby vítězem byl někdo jiný, než on. "Že nemohla být objektivní hlavně proto, že se jejích debat neúčastnil a že si to víc než nahradil svou kampaní-nekampaní a neobjektivními debatami v televizi Barrandov, „samozřejmě“ nedodal," připomněl Sláma, která vzápětí vzpomněl i na skutečnost, že Zeman při své řeči poděkoval svým podporovatelům, mezi nimiž byl prý zpěvák Karel Gott, jenž se proti výroku prezidenta v médiích ohradil, že to není pravda.

Podle publicisty je třeba také upozornit na to, že Zeman před pěti lety v prvním kole prezidentských voleb získal dvacet čtyři procent hlasů, načež ve druhém dostal čtyřiapadesát procent. Nyní se pochlubil daleko lepším, šestatřicetiprocentním výsledkem. "Je to příklad jedné z jeho největších zbraní, analogického myšlení. V tomto případě srovnal „hrušky s jablky“, neboť dnes je situace úplně jiná," vysvětluje autor.

Třešničkou na dortu bylo Zemanovo ujištění, že je stále mladý a stále plný sil a energie. Podle Slámy je to výrok, "kterým chtěl zakrýt svou celkovou zchátralost".   

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama