Zeman získal vysokou podporu v obcích, které navštívil v listopadu

Olomouc - Více než šedesátiprocentní podporu získal Miloš Zeman v 1. kole voleb ve Vápenné na Jesenicku, kterou navštívil během prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v listopadu loňského roku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman volí v prezidentských volbách

Zemanovi v malé obci tehdy aplaudoval při setkání s obyvateli celý sál, jeho návštěvu v severním cípu regionu mu nyní lidé oplatili podporou 61,62 procenta hlasy. Jesenicko, kde svou návštěvu během pobytu v kraji ukončil, je také zároveň jedním ze šesti okresů v zemi, kde Zemanova podpora přesáhla nadpoloviční počet hlasů.

Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) dosáhla volební účast ve Vápenné 52 procent voličů, tedy 545 obyvatel. Zeman v celém kraji získal od voličů 45,15 procenta hlasů, na Jesenicku to bylo 51,65 procenta hlasů. Nejvyšší podporu měl na Jesenicku Zeman ve Velkých Kuněticích, kde dostal 70,56 procenta hlasů. Kromě Vápenné získal více než 60 procent hlasů také v Bernarticích, Mikulovicích, ve Staré Červené Vodě, Velké Kraši a Skorošicích.

Naopak nejméně hlasů dostal na Jesenicku v Ostružné, kde jej volilo 20,13 procenta voličů. Majitel tamního lyžařského areálu Petr Jonáš na sociálních sítích zveřejnil výzvu, že kdo přijde po volbách do jeho restaurace Jeřabinka s volebním lístkem Miloše Zemana, který tak nehodil do volební urny, bude mít pivo zadarmo. "Několik piv zadarmo jsme již rozdali. Dávali jsme ho na čestné slovo i těm, kteří volili jinde. Zemanovy volební lístky máme napíchané na starodávném háku vedle háku s účtenkami EET. Máme tak Babiše vedle Zemana," řekl dnes ČTK Jonáš.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama