ODS vstala z popela, uvedla staronová 1. místopředsedkyně strany

Ostrava - Členka Občanské demokratické strany podle očekávání obhájila druhou nejsilnější pozici ve straně. První místopředsedkyni zvolilo 386 delegátů. Platných hlasů bylo 459. Ve svém projevu, se kterým delegáty přesvědčila, mluvila o tom, že roky po boku Petra Fialy ji přinesla více politické rozvahy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Alexandra Udženija

Stejně jako nově zvolený předseda strany Petr Fiala, i Alexandra Udženija neměla ve volbě žádného protikandidáta. Před delegáty mluvila poslankyně o tom, že ODS je pro ni jako druhá rodina. "Cítím nesmírnou hrdost, před vámi vystoupit," řekla v nominačním projevu Udženija, která delegáty ve své řeči varovala před velkým optimismem. "Pravda je taková, že ne každý příběh musí mít dobrý konec," uvedla na sílící preference ODS.

Rovněž vyzdvihla předsedu Fialu, který se ve zlých časech rozhodl, že straně pomůže. "V nejtěžších chvílích se postavil do čela a pomohl nám najít to, co jsme dříve ztratili - naší jednotu, odvahu a sebeúctu. Za to mu historie poděkuje," poděkovala Udženija šéfovi občanských demokratů.

Ve svém projevu se kriticky pustila do minulé vlády. "Čtyřletá vláda teflonového oligarchy, rozdavačných socialistů a občas kličkujících lidovců vzala lidem nejvíce svobody od roku 1989," pronesla poslankyně. Podle ní ještě minulá vláda přinesa regulace, zasahování do soukromí, do fungování rodiny, do podnikání, do každodenního života. To vše pod rouškou páchání všeobecně dobrých skutků. 

ODS podle Udženiji vstala z popela a nyní musí růst. "A jako všechno, co roste, potřebuje péči. Proto jsem tady. Proto chci pracovat. Proto se hlásím znovu do služby," uvedla na závěr nominačního projevu, který nakonec delegáty přiměl k tomu, aby poslankyni opět zvolili do druhé nejvyšší funkce v Občanské demokratické straně. Pro Udženiji hlasovalo 386 delegátů z pěti set. Platných hlasovacích lístků přitom bylo jen 459.  

 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama