Zemana ve 2. kole volit nebudu, říká pro EZ Jakub Janda

ROZHOVOR - Na volebním kongresu Občanské demokratické strany byl předsedou druhé nejsilnější partaje ve Sněmovně Petr Fiala. Bývalý reprezentant ve skocích na lyžích Jakub Janda je přesvědčený, že dostal silný mandát. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz se rozpovídal také o svém vstupu do politiky.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Jakub Janda v polském Zakopanem

Jak prozatím hodnotíte dnešní 28. kongres ODS?

Dnešní kongres hodnotím velice pozitivně. Přiznám se tedy, že jsem na kongresu poprvé, ale všechno běží tak, jak má.

Předsedou strany byl opět zvolen Petr Fiala. Od delegátů dostal téměř devadesát procent hlasů. Je to opravdu silný mandát?

Myslím, že je to hodně silný mandát. Je to určitě silnější mandát, než když někdo dostane sto procent, jako je to v některých stranách.

Jak jste se vůbec dostal k politice? Je to přece jenom změna, vyměnit skokanskou lavici za tu poslaneckou.

Členem ODS jsem už téměř deset let. Dá se říct, že k politice jsem se dostal víceméně náhodou. Jednou jsem seděl s kamarádem, bavili jsme se, když v tom řekl, že mám pravicové názory. Odpověděl jsem mu, že mám a že jsem voličem ODS. Zeptal se mě, jestli nechci vstoupit do strany. Nakonec jsem podal přihlášku a bylo to. Členem strany jsem byl i ve špatných časech.

Kterého kandidáta prezidentských voleb favorizujete pro postup do druhého kola, jenž s největší pravděpodobností bude s Milošem Zemanem soupeřit za čtrnáct dnů o Hrad?

Zatím nevím jak to dopadne. Jsou sečteny malé vesnice, ale rozhodovat budou velká města. Já osobně bych byl rád, kdy by Miloše Zemana doprovodil Mirek Topolánek.

V případě, že by Váš favorit v prvním kole neuspěl, komu byste dal hlas ve druhém kole?

Mojí občanskou povinností je jít k volbám, takže tam půjdu. Uvidíme, kdo ve druhém kole bude, protože to jsou zatím spekulace. Třeba to ani Miloš Zeman být nemusí (usmívá se).

Zřejmě tomu ale tak bude.

S největší pravděpodobností tomu tak bude... Ale určitě dám hlas proti kandidátovi Miloši Zemanovi. 

Jak je to vůbec s Vaší životosprávou, když jste opustil skokanské můstky?

Samozřejmě jsem nějaké kilo přibral, ale není to tak dramatické. Snažím se chodit do posilovny a pravidelně mít nějaký pohyb. Párkrát jsem byl i na tenise. Do posilovny chodím jednou dvakrát týdně, podle toho, jak to vyjde, protože toho času opravdu moc není. Konečně ale můžu posilovací cviky částí těla, které jsem třicet let posilovat nemohl, takže hrudník a ruce. Dříve jsem posiloval nohy. Teď už však vidím menší výsledky, že mi začíná být malá košile přes rukávy a takové věci (usmívá se).

A nechybí Vám skoky?

Vydal jsem se jinou cestou. Už dlouho jsem deklaroval, že pokud bych se dostal do Sněmovny, tak se touto cestou vydám. Samozřejmě skoky sleduji a s klukama jsem v kontaktu. Teď ta situace ve skocích není zrovna nejlepší, ale chybět, no... Podívejte, můj život se obrátil o 180 stupňů a už to nějak nevnímám. Každý v životě dělá nějaké rozhodnutí a život se mu vždycky otočí, takže nemůžu toho litovat. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama