Zpráva OLAF neměla být zveřejněna, chyběl souhlas, míní Cyril Svoboda

Praha - Poradce Andreje Babiše a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda je toho názoru, že se zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF) zveřejňovat neměla kvůli tomu, že chyběl souhlas státního zastupitelství.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Svoboda, Cyril

Reagoval tak na slova šéfredaktora Hospodářských novin Martina Jašmínského, který se rozhodl zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF) zveřejnit v celém znění. "Jde o kauzu, která se týká současného premiéra. Každý, kdo si tu zprávu prostuduje, zjistí, že spousta informací už byla v uplynulé době publikována," uvedl pro Český rozhlas Jašmínský, jenž podle svých slov nezveřejnění zprávy zvažoval.

"Státní zastupitelství doporučilo zprávu nezveřejňovat, což Ministerstvo financí vyslyšelo. Velmi pečlivě jsme zprávu prostudovali a došli jsme k závěru, že tam podle našeho názoru není nic, co by nemohlo být zveřejněno, co by mohlo zkomplikovat práci vyšetřovatelů," vysvětlil důvod zveřejnění Jašmínský.

Právník, diplomat a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda má však jiný názor. "Posouzení kohokoli, včetně novinářů, kteří mají zato, že se to má veřejnost dozvědět, není v žádném případě argument," míní Svoboda, jenž se je přesvědčený, že ke zveřejnění zprávy byl nutný souhlas resortu financí, státního zastupitelství nebo Úřadu pro ochranu osobních údajů zapotřebí. "Určitě je to zajímavé, přečíst si zprávu OLAF, ale že bychom na to měli právo a mohli se toho jako občané domáhat, to určitě nepřipadá v úvahu," zdůraznil právník.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman hájí Malou: Vyjádření o Babišově stíhání nebylo šťastné. Fiala to…

24.06.2018 15:51 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že někdejší vyjádření kandidátky ANO na ministryni…

Minisummit k migraci? ODS i ČSSD souhlasí s Babišovou neúčastí, Zeman si…

24.06.2018 14:41 Praha - Předsedové ODS Petr Fiala a ČSSD Jan Hamáček souhlasí s rozhodnutím premiéra Andreje Babiše…

Takových to bylo keců, jak to Babiš myslí dobře, naštval se známý novinář

24.06.2018 14:16 Aktualizováno Praha - Investigativní novinář Jaroslav Kmenta patří k těm, kteří opakovaně kritizují premiéra…

Moderátorka ČT práskla pikantní detaily: Kalousek je vtipný, ale je to…

24.06.2018 14:11 Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama